Nielegalni imigranci zatrzymani w Białymstoku. Kierowcy to obywatele Niemiec

i

Autor: KWP Białystok Nielegalni imigranci zatrzymani w Białymstoku. Kierowcy to obywatele Niemiec. Zdjęcie ilustracyjne.

Nielegalni imigranci zatrzymani w Białymstoku. Kierowcy to obywatele Niemiec

2021-10-04 13:36

Policja wyjaśnia okoliczności przewozu imigrantów w samochodach zatrzymanych w Białymstoku i w powiecie siemiatyckim. W sumie Straży Granicznej przekazanych zostało 25 osób, co do których są podejrzenia, iż nielegalnie przekroczyły wschodnią granicę. Kierowcy odpowiedzą za pomoc w organizowaniu takiego nielegalnego przekroczenia granicy.

Jak informuje PAP, w Białymstoku policja zatrzymała kierowców trzech aut na niemieckich numerach rejestracyjnych. W pojazdach przewożono łącznie trzynastu nielegalnych imigrantów. Kierowcy okazali się obywatelami Niemiec. Imigranci zostali przekazani Straży Granicznej. Wśród obywateli Iraku były m.in. kobiety i dzieci. Jak podał Podlaski Oddział SG, we wrześniu funkcjonariusze tego oddziału zatrzymali 121 osób podejrzanych o pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. To głównie obywatele Gruzji, Polski, Syrii, Ukrainy, Iraku i Tadżykistanu. Według Straży Granicznej, imigranci byli odbierani w bliskiej odległości od granicy i zadaniem kurierów był ich transport do kolejnych krajów europejskich. Czytaj też: Siemiatycze. Naćpany przewoził imigrantów. Próbował zepchnąć radiowóz

Zgodnie z polskim Kodeksem karnym, za organizację innym osobom przekroczenia wbrew przepisom granicy RP grozi od 6 miesięcy do lat 8 więzienia. - Wobec wszystkich cudzoziemców zatrzymanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce zostaje równolegle wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej do powrotu z rygorem natychmiastowej wykonalności. Ich przymusowy wyjazd do kraju pochodzenia organizowany jest w ciągu 48 godzin, dodatkowo otrzymują zakaz wjazdu do krajów Schengen na 5 lat - poinformowała SG.

Białoruski pogranicznik rzucał czymś w pojazd obserwacyjny polskiej Straży Granicznej. Zobacz wideo!
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?