cukrzyca

i

Autor: Łukasz Stepaniuk cukrzyca

Podlascy nauczyciele już nie będą się "bać" dzieci z cukrzycą [AUDIO]

2019-03-19 15:15

W Białymstoku odbyła się konferencja połączona z warsztatami na temat wiedzy o cukrzycy. Wzięło w niej udział ponad 120 nauczycieli z całego Podlasia. 

Dzieci z cukrzycą jest więcej i więcej. Choroba nazywana Dżumą XXI wieku dotyczy już od 10 % do 15 % całego społeczeństwa. Cukrzyca dotyka również najmłodszych.  
- Nauczyciele boją się z takimi dziećmi wychodzić do kina, na wycieczki i na inne atrakcyjne zajęcia pozaszkolne. Dzieciaki muszą więc zostawać danego dnia w domu. To dyskryminacja wynikająca z niewiedzy i strachu niezamierzonego - mówi Danuta Roszkowska prezes Podlaskiego Zrzeszenia Diabetyków w Białymstoku

Czytaj także: Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy. "Czuli się osaczeni" [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

W wtorek pokaźna grupa pedagogów z całego województwa spotkała się ze specjalistami, którzy opowiedzieli jak reagować w trudnych sytuacjach w tej chorobie. Nauczyciele dowiedzieli się też czym jest cukrzyca. Podstawowa wiedza jest w stanie zapewnić odpowiednią opiekę nad dzieckiem z cukrzycą, a przede wszystkim pomóc zachować zimną krew i wykształcić brawurę w podejściu do takiego ucznia. 

Mówi Danuta Roszkowska prezes Podlaskiego Zrzeszenia Diabetyków w Białymstoku

Pościg za autem w Krakowie. Za kierownicą 12-latek pod wpływem narkotyków!