Policjanci z Białegostoku uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Najpierw musieli go obezwładnić [WIDEO]

i

Autor: KMP Białystok Policjanci z Białegostoku uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Najpierw musieli go obezwładnić [WIDEO]

Uratowali człowieka

Policjanci z Białegostoku uratowali mężczyznę, który podciął sobie nadgarstek. Najpierw musieli go obezwładnić [WIDEO]

2022-09-16 6:37

Policjanci z białostockiego oddziału prewencji pomogli rannemu mężczyźnie. Pijany 43-latek próbował targnąć się na własne życie. W ręku trzymał ostry przedmiot. Policjanci musieli go najpierw obezwładnić, aby opatrzyć krwawiący nadgarstek. - Jak widać w policyjnej kamerze, pomoc nie zawsze jest łatwa i przyjemna, ale najważniejsze, że skuteczna - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku.

Policjanci z Białegostoku otrzymali informację, że w jednym z samochodów stojących na parkingu siedzi mężczyzna, który targnął się na własne życie. Policjanci odnaleźli rannego. Mężczyzna leżał z głową opartą na kierownicy busa. - Okazało się, że jego nadgarstek krwawi, a on jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kiedy policjant wyjął opatrunek, aby opatrzeć mu dłoń, mężczyzna chwycił ostry przedmiot i chciał wyjść z samochodu. Pomimo licznych poleceń odłożenia ostrza, nie reagował - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. Nagle mężczyzna spróbował znowu się zranić, ale powstrzymała go przed tym błyskawiczna reakcja policjantów, którzy obezwładnili 43-letniego desperata. Wówczas funkcjonariusze mogli go opatrzyć i zatamować krwawienie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Czytaj też: Kolno. Desperat rzucił się z mostu. Policjant skoczył za nim do rzeki

Białystok. Policjanci uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Najpierw musieli go obezwładnić

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Sonda
Czy w swoim życiu miałeś kiedykolwiek depresję?