Pościg za traktorzystą

i

Autor: POLICJA

Szalony pościg!

Policyjny pościg za traktorem! Kierowca poddał się po paru kilometrach

2023-05-12 20:00

Rolniczy pościg pod Sejnami na Podlasiu! Policjanci z sejneńskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli ciągnik rolniczy, ale rolnik nie miał zamiaru się zatrzymywać. Poddał się dopiero po paru kilometrach, wcześniej porzucił pojazd i uciekał przez pola. Jak się okazało, miał powody, by obawiać się spotkania z mundurowymi.

Pościg policjantów za traktorem pod Sejnami. 51-latek nie zamierzał poddać się łatwo

Takiego policyjnego pościgu dawno nie było. Przed radiowozem uciekał... traktorzysta. Do nietypowej sytuacji doszło na Sejneńszczyźnie. Policjanci z sejneńskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli ciągnik rolniczy. Ale kierujący nim rolnik ani myślał się zatrzymać. Tylko dodał gazu i ruszył swoim Ursusem naprzód! Policjanci nie zamierzali odpuścić traktorzyście. Zaczął się pościg. Funkcjonariusze włączyli sygnały i kazali mężczyźnie się zatrzymać. On zjechał z drogi i zaczął uciekać przez łąki i pola. Widząc, że wcale nie zgubił pościgu, w końcu porzucił swój pojazd i uciekał pieszo. Złapano go parę kilometrów dalej.

Z zakazem prowadzenia pojazdów, na warunkowym i po pijanemu. 51-latek został złapany

Okazało się, że 51-latek jest już znany wymiarowi sprawiedliwości. Mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Augustowie, niedawno też wyszedł z zakładu karnego, na wolności był na okresie próbnym. W dodatku traktorzysta miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych 51-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem policyjnego pościgu?

QUIZ o serialu Rolnicy. Podlasie. Nowe pytania. To już piąty sezon!

Pytanie 1 z 10
Czy w domu Gienka i Andrzeja z Plutycz jest już łazienka?
Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz wyciąga traktor z błota. Pomaga mu Maciek