Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy

i

Autor: Pixabay Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy

Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy

2020-09-01 12:54

Mam nadzieję, że akcja będzie przebiegała sprawnie, możliwość samospisania się przez Internet będzie działała bezawaryjnie i wszystkie osoby spełnią swój obowiązek – mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Spis rolny odbywa się co 10 lat. W województwie podlaskim około 84 tysięcy rolników.

- 1 września uruchamiamy Powszechny Spis Rolny 2020 - wielką akcję spisową, obejmującą wszystkie gospodarstwa rolne: prowadzone przez osoby fizyczne, osoby prawne czy podmioty nieposiadające osobowości prawnej. Spis jest obowiązkowy, będzie trwał do 30 listopada. Ze względu na pandemię będzie przeprowadzony głównie w formie samospisu - zapowiedział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, w całej Polsce jest 1,5 mln gospodarstw rolnych, w województwie podlaskim około 84 tysięcy. Powszechny Spis Rolny odbywa się co 10 lat. Jego głównym celem jest gromadzenie aktualnych informacji o rolnictwie w Polsce. Udział gospodarstw w spisie jest obowiązkowy.

Czytaj: Żniwa na Podlasiu. 5-letnia dziewczynka spadła z przyczepy wypełnionej zbożem

Urzędnicy sprawdzą majątki rolników. Powszechny Spis Rolny 2020

- Wszyscy rolnicy są zobowiązani do spisania się za pomocą aplikacji umieszczonej na stronie spisrolny.gov.pl. Jeśli ktoś nie ma możliwości spisania się tą drogą, będzie mógł zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję: spisz się przez telefon. (…) Następna możliwość to spisanie się w gminnym biurze spisowym. Zgodnie z ustawą, wszystkie gminy są zobowiązane do zorganizowania stanowiska spisowego na swoim terenie - powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku Ewa Kamińska-Gawryluk.

Co ważne, jeśli rolnik nie skorzysta z żadnej z tych opcji, rachmistrz terenowy - jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli - odwiedzi rolnika w jego domu i spisze informacje na miejscu. Jest to jednak ostateczność.

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki