QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

i

Autor: Mikulski/AKPA; Įukowski/AKPA QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

Sprawdź się!

QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Jak dobrze pamiętasz bohaterów "Miodowych lat" i "Świata według Kiepskich"?

2023-09-08 15:29

Zapraszamy do udziału w kolejnym quizie redakcyjnym. Tym razem testujemy Waszą znajomość klasyki rodzimej komedii – polskich sitcomów. Ich liczba zmalała w porównaniu z latami minionymi. Jednak niektóre tytuły stały się niezapomniane i do dziś wywołują salwy śmiechu. Są wśród nich seriale tak słynne, że mimo upływu lat, powtórki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przygotujcie się na wyzwanie, bo zdobycie połowy punktów będzie już osiągnięciem, a komplet to dowód na to, że "odcinki Waszych ulubionych sitcomów potraficie cytować z pamięci". Powodzenia!

Quiz o bohaterach w polskich sitcomach. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Na jakiej ulicy mieszkają bohaterowie sitcomu "Świat według Kiepskich"?

Sitcom (ang. situation comedy) to rodzaj serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor sytuacyjny. Akcja sitcomu rozgrywa się przez większość czasu w jednym pomieszczeniu. Rodzaj tej sztuki filmowej zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych, jednak w Polsce również nie brakuje legendarnych już sitcomów. Niektóre powstawały na wzór zagranicznego oryginału, inne były oryginalnym pomysłem. W czasach, kiedy Internet nie był tak powszechny, miliony Polaków oglądały takie sitcomy jak "Świat według Kiepskich" ; "Miodowe lata" czy "13 posterunek". M.in. o te seriale będziemy pytać w najnowszym quizie. Jeśli doskonale znacie przygody Ferdynanda Kiepskiego, Karola Krawczyka czy lekarzy z "Daleko od noszy", bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakie dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewni swojej wiedzy, również zachęcamy do udziału w quizie. Dzięki ewentualnym błędom, uzupełnicie braki. Do dzieła!