Seryjny włamywacz zatrzymany. Kradł w całym województwie

i

Autor: Policja Podlaska Seryjny włamywacz zatrzymany. Kradł w całym województwie

Seryjny włamywacz zatrzymany. Kradł w całym województwie

2019-04-01 12:27

Podlascy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań. 23-latek okradał głównie domy jednorodzinne na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zatrzymany usłyszał już 12 zarzutów. Policjanci nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 23-letniego Litwina podejrzanego o dokonanie szeregu włamań do domów jednorodzinnych na terenie województwa podlaskiego. Litwin miał kraść na przełomie lutego i marca 2019 roku. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że przestępca nie oszczędzał też mieszkańców z województwa warmińsko- mazurskiego.

Czytaj także: Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

- Z ustaleń mundurowych wynikało, że podejrzany, pokonując zabezpieczenia, dostawał się do wnętrza pomieszczeń skąd kradł cenne przedmioty - informują policjanci. - Jego łupem padł głównie sprzęt elektroniczny, biżuteria i elektronarzędzia. Ogólna wartość strat jaką ponieśli pokrzywdzeni wynosi blisko 100 tysięcy złotych.

Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować podejrzanego. Okazał się nim 23-letni obywatel Litwy bez stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski. W miniony wtorek podlascy policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu grajewskiego, gdzie między innymi uprawiał swój przestępczy proceder.

- Obywatel Litwy nie zamierzał dobrowolnie poddać się i użył gazu wobec interweniujących wobec niego funkcjonariuszy - relacjonują policjanci. -  Nie przeszkodziło to jednak mundurowym w ich czynnościach i 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzany usłyszał już 12 zarzutów, ale śledczy nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zobacz także:

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Gastro Śledzik Party w Restauracji Mozart. Zobacz, jak się bawiła białostocka branża gastronomiczna! [ZDJĘCIA]

Zabawa w klubie Rokoko 2.0 [ZDJĘCIA]