Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

2019-03-27 13:38

Zastępca komendanta straży pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem po służbie bierze do ręki aparat i rusza w plener robić zdjęcia.

Starszy brygadier Tomasz Sieńczuk to zastępca komendanta PSP w Wysokiem Mazowieckiem. Na co dzień Tomek pomaga ludziom, a w wolnym czasie robi zdjęcia. Musimy dodać: niesamowite zdjęcia. Wszystkiego nauczył się sam.

>>>Zobacz zdjęcia<<<

- Jestem samoukiem, zaczynałem w podstawówce, gdy dziadek kupił mi średnioformatowy "szczyt ówczesnej techniki" aparat AMI na klisze 6x6 - mówi starszy brygadier Sieńczuk. - Później były inne analogi z coraz lepszą optyką - Smiena, Zenith, Olympus i zabawy, w ciemni którą stworzyliśmy wspólnie z kolegą.

Strażak-fotograf żałuje, że podczas swojej pierwszej przeprowadzki stracił bardzo wiele zdjęć. Później na chwilę "zapomniał" o swoim hobby. Najpierw studia, potem podjęcie służby w Państwowej Straży Pożarnej, rodzina. Dopiero kilka lat temu powrócił do fotografowania z nową siłą i zainteresowaniem. Robienie zdjęć stało się jego prawdziwą pasją, od której nie może się oderwać.

- Wertowanie fachowej literatury, podglądanie innych, nabywanie doświadczeń i odkrywanie uroków polskiej ziemi, to coś, co poza obowiązkami uwielbiam robić - zdradza nam Tomasz. -  I przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami. Bo obraz powinniśmy poczuć.

Czytaj także: Kładka Waniewo-Śliwno. Platforma przewróciła się. Ludzie wpadli do lodowatej wody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tomasz Sieńczuk mieszka na pograniczu Podlasia i Mazowsza. To tam powstaje najwięcej jego zdjęć.

- Zazwyczaj ludziom Podlasie kojarzy się najczęściej z okolicami przygranicznymi, ze specyficzną kulturą i architekturą - mówi strażak. - Ta zachodnia flanka Podlasia jest równie piękna, przynajmniej krajobrazowo, aczkolwiek mniej eksplorowana fotograficznie.

Zdjęcia jego autorstwa można znaleźć na fanpage'u Tomasz Sieńczuk Fotografia.  Jego prace są często wyróżniane i nagradzane.

Zobacz także:

Gastro Śledzik Party w Białymstoku. Zobacz, jak się bawiła białostocka branża gastronomiczna! [ZDJĘCIA]

RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %