Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Autor projektu malował wcześniej murale z wizerunkeim Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Autor projektu malował wcześniej murale z wizerunkeim Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

2019-03-28 10:15

To już pewne! W Białymstoku powstanie mural z podobizną króla disco polo Zenka Martyniuka. Dzieło powstanie już w kwietniu na ścianie jednego z bloków przy ul. Hallera.

Pomysł na mural zapoczątkowała w 2016 roku grupa Nienormalny Białystok. Po trzech latach ten pomysł wchodzi w etap realizacji. Są sponsorzy i pieniądze na realizację. Już za kilkanaście dni na ścianie jednego z bloków na osiedlu Dziesięciny powstanie mural w wizerunkiem Zenona Martyniuka.

Czytaj także: Big Brother. Juszes, czyli Justyna Żak z Białegostoku w nowym reality show. Ma 26 lat i jest weganką [ZDJĘCIA]

- Dlaczego akurat Zenon Martyniuk zasługuje na takie dzieło? Pochodzący ze wsi Gredele lider grupy Akcent to jeden z najbardziej znanych mieszkańców Podlasia - wyjaśniają chłopaki z grupy Nienormalny Białystok. - Artysta ten zrobił dla reklamy regionu więcej niż niejedna kampania promocyjna.

Zobacz także: Gastro Śledzik Party w Restauracji Mozart. Zobacz, jak się bawiła białostocka branża gastronomiczna! [ZDJĘCIA]

Wygląd muralu to na razie tajemnica, niemniej jednak projekt jest już gotowy. "Projekt muralu zaprezentujemy w odpowiednim momencie" - dodają pomysłodawcy. Swoją podobiznę zaakceptował już sam zainteresowany, czyli Zenek Martyniuk.

Projekt muralu przygotował Rafał Roskowiński. Pochodzący z Radomia artysta będzie również wykonawcą malunku. Roskowiński ma na swoim koncie m.in. murale z wizerunkiem Jana Pawła II czy Lecha Wałęsy. Jest on również twórcą Gdańskiej Szkoły Muralu, w której naucza technik projektowania i wykonywania murali, a także wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, we Wrocławiu oraz wydziału artystycznego UMCS w Lublinie.

Nienormalny Białystok zapowiedział konferencję prasową w sprawie muralu. Niedługo pewne poznamy też szczegóły na temat wyglądu muralu.

Czytaj także: Zenek Martyniuk w nowym hicie disco polo - AKCENT "Ja gnam przed siebie". Zobacz teledysk [WIDEO]

Zenon Martyniuk urodził się w miejscowości Gredele w powiecie bielskim. Obecnie mieszka ze swoją żoną Danutą pod Białymstokiem. Obecnie trwają przygotowania do nakręcenia filmu biograficznego o życiu króla disco polo.

Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Jej liderem jest Zenon Martyniuk, który mieszka niedaleko Białegostoku. Drugim członkiem zespołu jest Ryszard Warot. Największe hity disco polo tej grupy to: Przekorny los, Życie to są chwile, Kochana wierzę w miłość czy Przez twe oczy zielone. Ten ostatni utwór ma na swoim koncie 160 mln wyświetleń na YouTube.

Zobacz także:

Rowerzystka w centrum Białegostoku rozcięła sobie udo. Straciła przytomność

Kładka Waniewo-Śliwno. Platforma przewróciła się. Ludzie wpadli do lodowatej wody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof K. zatrzymany przez policję. Nalot na Szkolną w Białymstoku [ZDJĘCIA]