Potężne zamówienie

Straż Graniczna ma nowe terenówki. To prawdziwe bestie! 343 tys. zł za sztukę

2023-03-21 8:55

Straż Graniczna oficjalnie odebrała w poniedziałek 56 samochodów terenowych, które trafią głównie do placówek na granicy wschodniej z Białorusią, Ukrainą i Rosją. Kolejnych sześć takich aut ma trafić do SG do końca marca. Całe zamówienie kosztowało ponad 21 mln zł.

Uroczystość przekazania samochodów odbyła się w Podlaskim Oddziale SG w Białymstoku. Nowoczesne toyoty land cruiser trafią przede wszystkim do placówek na wschodniej granicy, z czego dziewiętnaście do POSG, a osiemnaście do Nadbużańskiego Oddziału SG. Ze specjalną konstrukcją i wyposażeniem na potrzeby pograniczników, auta warte są 343 tys. zł za sztukę. Modele zostały wyposażone w 2.8-litrowy silnik wysokoprężny D-4D o mocy 204 KM i automatyczną skrzynię biegów oraz wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych.

Obecny na uroczystości minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podkreślał, że pojazdy te będą wykorzystywane na granicy wschodniej - z Białorusią, Ukrainą i Rosją. - To są granice dziś szczególnie chronione. Za tymi granicami toczy się wojna, ale też w Rosji i na Białorusi rządzą politycy niechętni Polsce, wrodzy Polsce, których celem jest m.in. destabilizacja sytuacji w naszym kraju - zaznaczył szef MSWiA.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Czy zapora na granicy z Białorusią spełnia swoje zadanie?