W Suwałkach dzieci wróciły na zdalne nauczanie z powodu koronawirusa

i

Autor: Pixabay W Suwałkach dzieci wróciły na zdalne nauczanie z powodu koronawirusa

W Suwałkach dzieci wróciły na zdalne nauczanie z powodu koronawirusa

2021-01-26 12:40

Dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 Suwałkach (woj. podlaskie) przeszły na nauczanie zdalne, po tym jak u jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Zdalnie z powodu COVID-19 mają zajęcia także dzieci ze szkoły podstawowej w Białowieży i z przedszkola w Hajnówce.

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w całym regionie w sumie 13 placówek edukacyjnych w związku z wykrytym koronawirusem pracuje w trybie zdalnym bądź hybrydowym: w tym trzy placówki w całości przeszły na nauczanie zdalne, pozostałe na hybrydowy.

Wymieniła, że na zdalnym nauczaniu jest cała Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach, Szkoła Podstawowa w Białowieży oraz Przedszkole nr 1 w Hajnówce.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach poinformowała na swojej stronie internetowej, że w związku ze stwierdzeniem wyniku pozytywnego na COVID-19 u nauczyciela klas młodszych dzieci zostały wysłane do domu, na nauczanie zdalne. Ma ono potrwać do 29 stycznia. W szkole uczy się w najmłodszych klasach ponad 200 dzieci.

Czytaj też: Białystok. Dwóch młodzieńców na nagraniach z monitoringu. Zobacz, co przeskrobali

Do 29 stycznia zdalnie będą też uczyły się dzieci ze szkoły w Białowieży - poinformowała placówka w mediach społecznościowych.

Zajęcia zawieszone są w jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku, gdzie - jak informowało miasto - wykryto zakażenie koronawirusem u jednej z uczennic. - W związku z tym dyrekcja szkoły podjęła decyzję o zawieszeniu zajęć w tej klasie w dniach 21-28 stycznia - podało miasto.

(PAP)

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jestem bardzo szczęśliwa. Rozmawiamy z pierwszą seniorką zaszczepioną na koronawirusa