2,5-latka nie żyje, jej rodzina w szpitalu. Zaskakujące wyniki sekcji zwłok! Ta informacja będzie kluczowa?

i

Autor: Shutterstock Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok 2,5-letniej dziewczynki z Wysokiego Mazowieckiego, która zmarła nagle w czwartek, 9 maja, zdj. ilustracyjne

Na miejscu mikrobiolog

2,5-latka nie żyje, jej rodzina w szpitalu. Zaskakujące wyniki sekcji zwłok! Ta informacja będzie kluczowa?

2024-05-13 11:24

Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok 2,5-letniej dziewczynki z Wysokiego Mazowieckiego, która zmarła nagle w czwartek, 9 maja. Dziecko trafiło do szpitala razem z 8-letnim braciszkiem i matką, którzy również zostali hospitalizowani. Chłopiec trafił w stanie ciężkim do szpitala w Białymstoku, natomiast zarówno on, jak i kobieta czują się już dobrze.

Wysokie Mazowieckie. Wyniki sekcji zwłok 2,5-letniej dziewczynki

Sekcja zwłok, która odbyła się z udziałem mikrobiologa, nie ujawniła bezpośredniej przyczyny zgonu 2,5-latki z Wysokiego Mazowieckiego. Według ciągle nieoficjalnych informacji dziewczynka trafiła na SOR miejscowego szpitala z podejrzeniem ciężkiego zatrucia pokarmowego, którego objawy miały się również pojawić u jej 8-letniego braciszka i matki. Ponadto strażacy wykluczyli, by w mieszkaniu rodziny stwierdzono podwyższone stężenie tlenku węgla.

Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Białymstoku, natomiast kobieta również została hospitalizowana. Wszystko działo się w czwartek, 9 maja, ale jak wcześniej informowała prokuratura, obydwojgu już nic nie zagraża i czują się dobrze. Na tym nie kończy się jednak wyjaśnianie okoliczności tragedii. Dalsza część tekstu poniżej.

Białystok. Koszmarne zderzenie rowerzystów. Obaj trafili do szpitala

Sekcja zwłok nie ujawniła żadnych obrażeń zewnętrznych ani wewnętrznych, ale cechy nagłej śmierci - wyjaśnia w rozmowie z "Super Expressem" Dorota Leszczyńska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Łomży. - W czasie piątkowych czynności pobrano materiał do badań toksykologicznych, histopatologicznych i mikrobiologicznych (w sekcji brał udział mikrobiolog - przyp. red.), dlatego czekają nas kolejne badania, dzięki którym poznamy być może przyczyny zgonu dziewczynki. Równolegle wyjaśniamy, co doprowadziło do pogorszenia stanu zdrowia u chłopca i mamy dzieci.