Nastolatek nie żyje

16-letni motocyklista jechał pod prąd na S8. Nastolatek zginął po zderzeniu z TIR-em. GDDKiA zwiększy liczbę tablic STOP Zły kierunek

2022-09-19 14:38

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę (17.09) na S8 w kierunku w Białegostoku. 16-letni motocyklista jechał pod prąd. Nastolatek zderzył się czołowo z TIR-em. W poniedziałek GDDKiA zapowiedziała, że na polskich drogach zwiększy się liczba tablic STOP Zły kierunek.

W sobotę (17 września) na drodze ekspresowej numer 8 doszło do tragicznego wypadku z udziałem 16-letniego motocyklisty. Wypadek miał miejsce w okolicach Jeżewa Starego (woj. podlaskie). - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że motocyklista zawrócił na drodze ekspresowej i jadąc "pod prąd" zderzył się czołowo z ciężarówką. Niestety, mężczyzna nie przeżył tego zderzenia - informowała w sobotę Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji. Wiadomo, że 39-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Motocyklem kierował 16-latek. W poniedziałek, 2 dni po tym tragicznym wypadku, GDDKiA poinformowała, że na drogach zwiększy się liczba tablic "STOP Zły kierunek".

Czytaj też: Białystok. Kierowca BMW potrącił 83-latkę na pasach. Kobieta zmarła w szpitalu

Stępina. 21-letni motocyklista zginął w wypadku

W 2021 roku takich tablic postawiono zaledwie 10. Wiosną tego roku ich liczba wzrosła o kolejne 100. Obecnie przy drogach w całej Polsce stoi 429 tablic "STOP Zły kierunek". Ich liczba ma ciągle rosnąć. - Niestety, wciąż zdarzają się przypadki poruszania się po drogach szybkiego ruchu pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, który wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym - dla innych, jak i samych siebie - przypomina Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj też: Konopki Pokrzywnica. W szpitalu zmarła kobieta kierująca volkswagenem

Jeżewo. Śmiertelny wypadek na S8. 16-letni motocyklista wjechał prosto na tira  

Sonda
Czy na S8 (Warszawa - Białystok) byłeś świadkiem niebezpiecznych zachowań innych kierowców?