Granica polsko-białoruska. Kryzys migracyjny

i

Autor: KWP Białystok

22-letni żołnierz zginął przy granicy. Nowe fakty ws. tragedii w Białowieży

2022-01-27 21:38

Makabryczna śmierć żołnierza przy granicy z Białorusią pod lupą śledczych. Prokuratura ujawnia nowe fakty w sprawie tragedii w Białowieży. 22-letni żołnierz zginął przy granicy. Padł martwy od jednego wystrzału. Jak do tego doszło? Śledczy wstępnie wykluczyli udział osób trzecich. To było samobójstwo? Dlaczego 22-letni żołnierz 9. Brygady Kawalerii Pancernej odebrał sobie życie?

Miał tylko 22-lata i jeszcze całe życie przed sobą – w armii lub poza nią. Śledczy badają okoliczności i przyczyny tragicznej śmierci młodego żołnierza w Białowieży, przy granicy z Białorusią. Prokuratura przekazała nowe fakty w tej sprawie. Co wiemy na ten moment?

Żołnierz, który zginął od wystrzału ze służbowej broni to – jak ustaliła Polska Agencja Prasowa – 22-latek z 9. Brygady Kawalerii Pancernej. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała w czwartek wieczorem, że po wstępnych ustaleniach nic nie wskazuje na udział osób trzecich. Młody żołnierz przy granicy z Białorusią sam odebrał sobie życie? Czy i dlaczego popełnił samobójstwo?

Do zdarzenia doszło w środę, 26 stycznia Żołnierz zginął od wystrzału z broni służbowej. W momencie śmierci 22-latek nie pełnił służby, był przed rozpoczęciem swojej zmiany.

Super Raport 27.01 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica oraz Michał Kołodziejczak - lider AGROunii) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski

Miało to miejsce na terenie miejscowości Białowieża, a nie jak wcześniej informowano w okolicach tej miejscowości – informuje rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, mjr Marek Nabzdyjak, cytowany przez PAP.

Żandarmeria wojskowa wciąż wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Trwa śledztwo.

Prokurator był na miejscu podczas wykonywania czynności procesowych. Obecnie nic nie wskazuje na udział osób trzecich – przekonuje prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W oficjalnych komunikatach 16. Dywizja Zmechanizowana pisze o śmierci 22-latka jako o „nieszczęśliwym wypadku” lub „nieszczęśliwym zdarzeniu”. Trwające śledztwo ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tragicznej śmierci młodego żołnierza.

Sonda
Jak oceniasz działania Straży Granicznej, policji i wojska na granicy polsko-białoruskiej?