Bandyta napadł na sklep spożywczy. Prysnął gazem w ekspedientkę i zabrał pieniądze

i

Autor: KMP Białystok Bandyta napadł na sklep spożywczy. Prysnął gazem w ekspedientkę i zabrał pieniądze

Zuchwały napad

Bandyta napadł na sklep spożywczy. Prysnął gazem w ekspedientkę i zabrał pieniądze

2023-03-10 13:15

W minioną środę (8 marca) zamaskowany bandyta napadł na sklep spożywczy na osiedlu Antoniuk. Było to tuż przed północą. Zamiast zapłacić za paczkę chipsów, wyciągnął z kieszeni gaz i zaatakował nim ekspedientkę. Mężczyznę udało się złapać. Grozi mu do 12 lat więzienia.

- Chwilę później zaczął zabierać z kasy pieniądze i zażądał wydania kolejnych. Po zabraniu łupu uciekł ze sklepu. Pokrzywdzona kobieta natychmiast powiadomiła policjantów, którzy od pierwszych chwil zaczęli ustalać tożsamość napastnika - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. Filmik z napadu lotem błyskawicy rozprzestrzeniał się w mediach społecznościowych. Kilkanaście godzin później mundurowi zapukali do mieszkania, gdzie przebywał podejrzewany 30-latek. W mieszkaniu była też jego 25-letnia siostra, która okazała się być poszukiwana do odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia. W związku z tą sprawą zatrzymana została także przebywająca w mieszkaniu nastolatka.

Zobacz też: Na chodniku leżał zakrwawiony 36-latek. Dramat na białostockim osiedlu

- W domu, gdzie przebywał podejrzewany, policjanci znaleźli pieniądze i pojemnik z gazem pieprzowym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a nastolatka do policyjnej izby dziecka. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - kontynuuje oficer prasowy.

Białystok. Pościg ulicami miasta za 25-letnim Litwinem. Wcześniej ukradł auto
Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?