Białostoczanin wyłudzał kody płatnicze w systemie paysafecard

i

Autor: KWP Białystok Białostoczanin wyłudzał kody płatnicze w systemie "paysafecard"

Białostoczanin wyłudzał kody płatnicze w systemie "paysafecard"

2019-03-19 12:11

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Białegostoku, który w ciągu trzech miesięcy dokonał szeregu oszustw polegających na wyłudzeniu kodów płatniczych w systemie „paysafecard".

Zasada działania systemu „paysafecard” polega na zasileniu określoną kwotą pieniędzy środka płatniczego, za pomocą którego chcemy dokonać płatności przez Internet. W tym celu należy zakupić wydruk systemu „paysafecard” z kodem, który następnie należy wprowadzić podczas realizacji zakupów dokonywanych przez Internet.

Czytaj także: Big Brother. Justyna Żak z Białegostoku w nowym reality show. Ma 26 lat i jest weganką [ZDJĘCIA]

Zatrzymany mężczyzna działał na terenie powiatu białostockiego i sokólskiego, gdzie w wybranych lokalach usługowych prosił o wydrukowanie kodu o wartości od 100zł do 450zł . Po jego wydrukowaniu odwracał uwagę pracownika prosząc o inne produkty i w tym samym czasie fotografował lub nagrywał kod. W trakcie rzekomej chęci uiszczenia opłaty za zakupy okazywało się, że na karcie płatniczej nie ma żadnych środków i w rezultacie transakcja była odrzucana. Mężczyzna tłumaczył, że zaraz uda się do bankomatu po gotówkę i wróci po wydrukowane kody. W rezultacie oddalał się ze sklepu, a za pomocą zapisanego na telefonie kodu wykonywał transakcje internetowe.

- Dzięki intensywnej pracy białostockich kryminalnych udało się ustalić podejrzanego - informuje oficer prasowy policji w Białymstoku. - 36-letni mieszkaniec Białegostoku "wpadł" w ręce mundurowych w miniony czwartek. Już następnego dnia usłyszał w sumie 20 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Zobacz także:

Taxi dla Seniora. Radny PiS chce wprowadzić w Białymstoku darmowe przejazdy taksówkami dla seniorów

Bolt w Białymstoku. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała dwóch kierowców. Każdemu z nich grozi 14 tys. złotych kary [ZDJĘCIA]

Białostocka pisarka Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz są parą. Pokazali TO zdjęcie!