Białystok. Miała się opiekować staruszką. Brutalnie ją pobiła!

i

Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zapadł wyrok ws. kobiety, która miała się opiekować staruszką, a brutalnie ją pobiła.

Białystok. Miała się opiekować staruszką. Brutalnie ją pobiła!

2021-07-23 17:04

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zapadł wyrok ws. kobiety, która miała się opiekować staruszką, a brutalnie ją pobiła. 80-latkę znaleziono z dwumiejscowym złamaniem ręki, ranami kłutymi zadanymi nieustalonym narzędziem i siniakami na całym ciele. 30-latka nie przyznała się do winy, ale zdaniem sądu w Białymstoku dowody w tej sprawie były bezsporne.

Białystok. Miała się opiekować staruszką. Brutalnie ją pobiła!

Jak informuje PAP, Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w piątek wyrok ws. kobiety, która miała się opiekować staruszką, a brutalnie ją pobiła. Latem 2019 r. 30-latka została zatrudniona przez rodzinę seniorki i była jedną z dwóch osób zajmujących się 80-latką. Pobitą kobietę znalazła druga z opiekunek i powiadomiła jej rodzinę, która przebywała w tym czasie na wyjeździe. Bliscy staruszki powiadomili natomiast służby ratownicze. 80-latkę znaleziono z dwumiejscowym złamaniem ręki, ranami kłutymi zadanymi nieustalonym narzędziem i siniakami na całym ciele. Już wcześniej, po poważnej operacji, miała sparaliżowaną lewą połowę ciała.

Białystok. Sąd: Dowody na pobicie staruszki bezsporne

Jak informuje PAP, Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał opiekunkę za brutalne pobicie staruszki na 8 miesięcy bezwzględnego więzienia i konieczność zapłaty jej 10 tys. zł w formie nawiązki. Apelację od tej decyzji złożył oskarżyciel posiłkowy, który domagał się 50 tys. zł, ale wyrok I instancji został dziś podtrzymany. 30-latka nie przyznała się do pobicia seniorki, choć sąd w Białymstoku uznał, że dowody są bezsporne.

Czytaj też: Wypadek w Białymstoku. Kobieta potrąciła rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala

Czytaj też: Bolid z Białegostoku weźmie udział w zawodach Formuła Student. Maszynę skonstruowali studenci Politechniki Białostockiej

Olsztyn. Pędząca ciężarówka wjechała w osobówkę