Po wypadku szkolnego autobusu... Tytuł: ... lekarze odkryli, że 13-latka jest w ciąży

i

Autor: Materiały policji

Białystok. Po wypadku lekarze odkryli, że 13-latka jest w ciąży

2019-03-14 4:52

Lekarze dziecięcego szpitala w Białymstoku (woj. podlaskie) zbadali ranną w wypadku 13-latkę i odkryli, że jest... w zaawansowanej ciąży. Sprawą zajęli się prokuratorzy. Jak się okazało, ojcem urodzonego niedawno dziecka nastolatki jest jej o sześć lat starszy chłopak. Seks z nastolatką to jednak poważne przestępstwo – młodemu mężczyźnie grozi za to wieloletnia odsiadka w więzieniu.

Prawda o ciąży 13-letniej dziewczyny ujrzała światło dzienne przez przypadek. Na początku grudnia ubiegłego roku w okolicach Czarnej Białostockiej (woj. podlaskie) autokar przewożący uczniów pobliskiej szkoły zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Poszkodowane w wypadku dzieci z autobusu trafiły do szpitala na obserwację. Lekarz, badając jedną z dziewczynek odkrył, że jest w ciąży i do porodu zostało jej już tylko kilka tygodni. Zgodnie z prawem, lekarz musiał zawiadomić prokuraturę, która z urzędu wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Z informacji, do których dotarli dziennikarze lokalnego dziennika „Kurier Poranny” wynika, że 13-latka pod koniec lutego tego roku urodziła córeczkę. Ojcem dziecka jest najprawdopodobniej jej 19-letni chłopak, z którym spotyka się już od ponad roku. Podobno poszli ze sobą do łóżka tylko ten jeden jedyny raz. Może to ich teraz kosztować rozłąkę na długie lata. – Zgodnie z kodeksem karnym za obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia grozi nawet 12 lat więzienia – tłumaczy Karol Radziwonowicz (40 l.), szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, która wyjaśnia tę sprawę.