Białystok. Podróbki biżuterii i zegarków znalezione w przesyłce kurierskiej

i

Autor: Podlaska KAS

Białystok. Podróbki luksusowej biżuterii i zegarków znalezione w przesyłce kurierskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-14 7:27

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w Białymstoku 790 szt. zegarków i bransoletek bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi ekskluzywnych marek. Podróbki zostały wykryte w przesyłce kurierskiej wysłanej z Litwy. Przedstawiciele firm, do których należą chronione znaki widniejące na ujawnionych towarach, złożyli wnioski o ściganie.

Do kontroli KAS doszło w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich. Znajdowała się tam paczka nadana na Litwie. Było w niej 790 zegarków, bransoletek oraz pudełek i torebek oznaczonych znakami towarowymi ekskluzywnych marek. Funkcjonariusze KAS zarekwirowali paczkę i poinformowali kancelarie prawne, które w Polsce reprezentują właścicieli praw do chronionych znaków umieszczonych na zabezpieczonych przedmiotach. Przedstawiciele firm po przeprowadzonej ekspertyzie potwierdzili, że zatrzymane zegarki i bransoletki to podróbki i złożyli wnioski o ściganie i ukaranie osób naruszających przepisy ustawy prawo własności przemysłowej.

Białystok. KAS znalazła podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii

- Gdyby to były oryginalne produkty, ich wartość rynkowa wyniosłaby ponad 20 mln zł, a jeden z modeli zegarków wyceniany jest na 917 tys. zł za sztukę - mówi st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS. - Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Osobom które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.