Białystok. Przy szkołach pojawią się pojemniki na plastikowe nakrętki

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok Białystok. Przy szkołach pojawią się pojemniki na plastikowe nakrętki

Białystok. Przy szkołach pojawią się pojemniki na plastikowe nakrętki

2022-01-10 8:08

Urząd Miejski w Białymstoku kupił pojemniki do zbierania plastikowych nakrętek. Już niedługo pierwsze z nich trafią do wybranych szkół na terenie miasta. W sumie do rozstawienia na terenie białostockich szkół jest 30 pojemników w kształcie serc.

Urząd Miejski informuje, że wybór szkół, w których staną, odbędzie się na podstawie analizy formularzy zgłoszeniowych. Szkoły będą mogły przesyłać swoje zgłoszenia do 14 stycznia 2022 roku na adres dgk@um.bialystok.pl. Realizacja projektu rozpocznie się 1 lutego i potrwa do końca grudnia 2022 roku. - Jego celem jest promowanie wśród młodzieży szkolnej selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Akcja propaguje też zachowania prospołeczne i uwrażliwia na drugiego człowieka, ponieważ dzięki zebranym nakrętkom można osobom potrzebującym sfinansować leczenie lub artykuły medyczne - informuje magistrat.

Urząd Miejski chwali się, że Białystok jest dotychczas jedyną gminą w Polsce, która zdecydowała się na organizację podobnej inicjatywy w tak szerokim zakresie. W przyszłości planowany jest zakup kolejnych pojemników, żeby każda jednostka edukacyjna w naszym mieście miała swój własny kosz i mogła przystąpić do projektu. Czytaj też: Na ulicach Białegostoku pojawiły się rzeźby niedźwiadków. Jest m.in. student, aktor i hetman

Białystok. Świąteczne iluminacje. Coś pięknego!
Sonda
Czy Białystok to dobre miasto do życia?