Białystok. Sąsiedzi zwołali się na klatce schodowej i ZŁAPALI 27-latka na gorącym uczynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: KMP Białystok Białystok. Sąsiedzi zwołali się na klatce schodowej i ZŁAPALI 27-latka na gorącym uczynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Białystok. Sąsiedzi zwołali się na klatce schodowej i ZŁAPALI 27-latka na gorącym uczynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-05 13:07

Białystok. Osiedle Mickiewicza. Sąsiedzi zatrzymali 27-letniego oszusta, który przyszedł odebrać od starszej kobiety pieniądze. Kobieta dała się naciągnąć telefonicznym oszustom. Podejrzany usłyszał w sumie pięć zarzutów. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Sytuacja miała miejsce we wtorek na osiedlu Mickiewicza w Białymstoku. Zaczęło się od tego, że do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oszust poinformował kobietę, że funkcjonariusze rozpracowują grupę przestępczą, która jest w posiadaniu dokumentów tożsamości jej oraz męża. To był klasyczny przykład działań oszustów metodą "na policjanta".

Białystok. Sąsiedzi zatrzymali 27-latka, który przyszedł po pieniądze

- W dalszej rozmowie nakłonił kobietę, by ta wypłaciła wszystkie swoje oszczędności z banku i przekazała osobie, która po te pieniądze przyjdzie - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. W ten sposób seniorka miała uchronić swoje oszczędności przed przestępcami.

Rozmowę kobiety z oszustem usłyszał na klatce schodowej jej sąsiad. Mężczyzna zorientował się, że oszust próbuje wyłudzić od kobiety pieniądze. - Natychmiast zareagował i zwrócił się o pomoc do innego sąsiada oraz jego kolegi i wspólnie ujęli oszusta na gorącym uczynku - kontynuuje oficer prasowy.

Czytaj też: Augustów. 14-latek odśnieżał quadem podwórko. Doszło do wypadku [FOTO]

Dzięki czujności i intuicji sąsiadów 27-latek chwilę później był już w rękach policjantów. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że podejrzany odpowiedzialny jest również za cztery inne oszustwa, do których doszło na przełomie stycznia i lutego w Białymstoku. Zobacz: Białystok. Kobieta dała się oszukać i wzięła kredyt. Straciła dużo pieniędzy Wówczas seniorzy stracili w sumie ponad 170 tysięcy złotych. 27-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów: 4 zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Zobacz zdjęcia: