Białystok. Takich zdjęć na pewno nie widzieliście. Powstały na rolkach starego filmu fotograficznego [ZDJĘCIA]

2019-03-26 11:00

Patrząc te na zdjęcia można pomyśleć, że zostały zrobione w innej epoce. Nic bardziej mylnego, galeria powstała w marcu tego roku. Skąd złudzenie, że powstały wcześniej? To wszystko z powodu grzyba!

Zdjęcia powstały na starych filmach fotograficznych, co spowodowało wiele niedoskonałości w efekcie końcowych. Autorem tych niezwykłych zdjęć jest Mirosław Gołownia, nauczyciel fotografii w VII LO w Białymstoku.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

- Trafiło mi się dwie rolki starego filmu fotograficznego - mówi nam pan Mirosław. - Pomyślałem, dlaczego by nie spróbować zrobić troszkę zdjęć. Wiedziałem, że efekt może być nieprzewidywalny, jednak nie sadziłem, że aż tak.

Na fotografiach przedstawiających ulice Białegostoku widzimy plamy, smugi i spękania. To efekt działania czasu oraz.. grzybów.

Czytaj także: Kolumny wojskowe na drogach woj. podlaskiego. Kierowcy uważajcie!

- Grzyby żywiąc się emulsją fotograficzną tworzą niepowtarzalne wzory - wyjaśnia Gołownia i dodaje: - Znalazłeś stary film fotograficzny, nie wyrzucaj. Kto wie, jaki efekt uzyskasz na zdjęciu.

Mirosław Gołownia jest nauczycielem fotografii w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, w której działają klasy fotograficzne. Pan Mirosław nie robi jednak zdjęć aparatem cyfrowym, ale analogowym, co jest znacznie trudniejsze. Filmy wywołuje u siebie w domu, a następnie skanuje.

Zobacz także:

Rowerzystka w centrum Białegostoku rozcięła sobie udo. Straciła przytomność

Kładka Waniewo-Śliwno. Platforma przewróciła się. Ludzie wpadli do lodowatej wody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof K. zatrzymany przez policję. Nalot na Szkolną w Białymstoku [ZDJĘCIA]