Kolumny wojskowe na drogach woj. podlaskiego. Kierowcy uważajcie!

i

Autor: por. Błażej Łukaszewski Kolumny wojskowe na drogach woj. podlaskiego. Kierowcy uważajcie!

Kolumny wojskowe na drogach woj. podlaskiego. Kierowcy uważajcie!

2019-03-26 10:02

Zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców, aby nie próbować wyprzedzać powyższych kolumn ani nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych - apeluje oficer prasowy 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina. W najbliższych dniach na podlaskich drogach pojawią się kolumny wojskowe.

Od ponad dwóch tygodni żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina realizują szkolenie poligonowe na Lubelszczyźnie, co wiąże się ze wzmożonym ruchem kolumn wojskowych. W najbliższych dniach na drogach woj. podlaskiego będzie się odbywał wzmożony ruch wojskowych transporterów. Ma to nastąpić w dniach 26 – 28 marca głównie po drodze krajowej nr 19.

Czytaj także: Kobieta z Podlasia uwierzyła, że major armii amerykańskiej chce jej wysłać milion dolarów w metalowej skrzynce

- Biorąc pod uwagę fakt, iż bezpieczeństwo na drogach jest bardzo istotne, pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach, głównie w godzinach nocnych i wczesno porannych na Podlasiu będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych - informuje por. Błażej Łukaszewski 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina. - Z tego powodu zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców, aby nie próbować wyprzedzać powyższych kolumn ani nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych.

Oficer prasowy 12 Brygady przypomina, że wymuszając pierwszeństwo na kolumnie pojazdów ważących po 20 i więcej ton można stworzyć bardzo duże zagrożenie.

- Według żołnierzy 12 Brygady nie ma nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie i życie, dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do tego apelu - dodaje por. Łukaszewski.

Zobacz także:

Rowerzystka w centrum Białegostoku rozcięła sobie udo. Straciła przytomność

Kładka Waniewo-Śliwno. Platforma przewróciła się. Ludzie wpadli do lodowatej wody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof K. zatrzymany przez policję. Nalot na Szkolną w Białymstoku [ZDJĘCIA]