Jarmark Wielkanocny startuje w ten piątek

i

Autor: pixabay.com/HelgaKa/CC0 Jarmark Wielkanocny startuje w ten piątek

Białystok: W ten piątek rozpoczyna się Jarmark Wielkanocny. Sprawdźcie szczegóły!

2017-04-05 14:31

Mnóstwo świątecznych przysmaków, a także występy artystów i konkursy. Już w ten piątek rozpoczyna się Jarmark Wielkanocny.  

Jarmark Wielkanocny odbywający się co roku na placu przed ratuszem po raz kolejny zainspiruje białostoczan i wprowadzi do miasta świąteczną atmosferę. Wydarzenie potrwa od 7 do 14 kwietnia i wezmą w nim udział wystawcy z całej Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy. W sobotę i niedzielę (8–9 kwietnia) oprócz oferty wystawców będzie można obejrzeć występy specjalnie zaproszonych artystów, wziąć udział w konkursach i loteriach.

Podczas jarmarku będziemy mogli kupić regionalne przysmaki, pisanki, stroiki. Ponadto rękodzielnicy pokażą między innymi ceramikę, szkło i witraże.

- Jarmark Wielkanocny przed ratuszem nawiązuje do polskich tradycji przygotowań i świętowania Wielkanocy. Zapraszam mieszkańców Białegostoku do wzięcia udziału w tym artystycznym i kulinarnym wydarzeniu -powiedział Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta.

Jarmark będzie też okazją do pomocy potrzebującym. Weźmie w nim udział Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga” oraz Fundacja „Pomóż Im”.

Jarmarki świąteczne odbywają się w Białymstoku od lat. W tym roku oprócz nich zorganizowane zostaną jeszcze trzy: majowy (29 kwietnia – 3 maja), letni (12–15 sierpnia) i jesienny (29 września – 1 października).

>>> Znani białostoczanie. Wiedzieliście, że te osoby urodziły się w naszym mieście? [GALERIA]