Miejsce na wyprawę za Białymstokiem - Biebrzański Park Narodowy [ZDJĘCIA]

2017-04-04 12:11

Biebrzański Park Narodowy nazywany jest polską amazonką i co roku przyciąga wielu turystów z całego kraju jak i świata. Nie wiecie gdzie warto wybrać się na weekendową wyprawę? Musicie odwiedzić to miejsce!   

Biebrzański Park Narodowy znajduje się nieco ponad 40 km od Białegostoku. Jedną z propozycji szlaków pieszych jest ścieżka Barwik-Gugny (szlak czerwony). W tym okresie ze względu wysoki stan wód - przejście całego szlaku bez woderów jest niemożliwe. W butach trekingowych można spacerować groblą do wieży widokowej na wzgórzu.

Bagna Biebrzańskie to jedne z najważniejszych ostoi ptaków wodno-błotnych w Polsce i Europie. Podczas wyprawy można zaobserwować lub usłyszeć - rycyki, bekasy, czajki, żurawie, gęsi, bielika i bąki.

Z wieży widokowej rozciąga się panorama na rozlewiska. W godzinach porannych można podziwiać tam łosie, sarny, jelenie i wiele gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć również... wilka. 

Wracając carską drogą osoby zainteresowane historią mogą wybrać się na ścieżkę prowadzącą do fortu IV-zielonym szlakiem oraz podjechać do Twierdzy Osowiec (wycieczki z przewodnikiem).

Na terenie parku jest też wiele szlaków konnych, rowerowych i pieszych wyposażonych w kładki i wieże widokowe.

Tekst przygotowała dla was Mirka Bilińska.

>>> Noc Muzeów 2017 w Białymstoku już wkrótce!