Akcja ratunkowa

Wysiadł z auta i runął na ziemię. Dramatyczna akcja ratunkowa w Białymstoku [WIDEO]

2023-02-13 12:03

Kierowca zjechał na zatoczkę autobusową, wysiadł z auta i runął na ulicę. Na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia oraz policjanci, którzy reanimowali mężczyznę do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Akcję ratunkową nagrała policyjna kamera.

Policjanci z Białegostoku w trakcie patrolu na osiedlu Antoniuk zauważyli mężczyznę leżącego przy samochodzie, w zatoce autobusowej. Stała przy nim grupa osób. - Po sprawdzeniu funkcji życiowych okazało się, że nie ma chwili do stracenia. Mundurowi natychmiast rozpoczęli resuscytację mężczyzny i prowadzili ją aż do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Po przywróceniu oddechu i krążenia mężczyzna został zabrany do szpitala - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. Z relacji świadków wynikało, że 78-latek jechał samochodem, zatrzymał się w zatoce autobusowej, wysiadł i po kilku minutach upadł na ziemię. Mężczyzna wykazał się wyjątkowym rozsądkiem, bo gdyby stracił przytomność za kierownicą, rozpędzone auto mogłoby wjechać np. w przystanek autobusowy. Przebywający tam świadkowie ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej i powiadomili operatora numeru alarmowego 112. W tym samym czasie na miejsce przyjechali policjanci z białostockiej drogówki.

Zobacz też: Wyważają drzwi balkonowe i kradną wszystko, co ma jakąś wartość. Plaga włamań w Białymstoku. Przestępcy za cel wybrali sobie te osiedla!

Białystok. Mężczyzna wysiadł z auta i runął na ziemię. Dramatyczna akcja ratunkowa
Sonda
Czy byłeś kiedyś w sytuacji, że musiałeś kogoś ratować próbując go reanimować?
Listen on Spreaker.