Alert RCB. Uwaga na silny wiatr i ulewy. Gdzie jest burza? [MAPA BURZOWA]

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Alert RCB. Uwaga na silny wiatr i ulewy. Gdzie jest burza? [MAPA BURZOWA]

Białystok ZALANY! Miasto pod wodą. W internecie burza [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-07-01 20:04

Białystok pod wodą. Ulewne burze przechodzą nad miastem i regionem i, według synoptyków, szybko nie odpuszczą. Internauci dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami i filmikami zalanego miasta. Kilka ulic jest nieprzejezdnych, strażacy wciąż wyjeżdżają do kolejnych zgłoszeń dot. zalanych ulic i posesji. Zobacz, jak wygląda zalany Białystok!

Białystok pod wodą. Zalane ulice i posesje. Internauci publikują filmy i zdjęcia

W czwartkowy (01.07.21 r.) wieczór potężne ulewy przechodzą m.in. nad Białymstokiem i większością regionu województwa podlaskiego. Wcześniej w prognozach ostrzegali przed tym synoptycy IMGW. Według najnowszego raportu specjalistów, w ciągu godziny w mieście spadło w trakcie burzy 26 litrów deszczu, w tym - jak podają - 9,1 litra w ciągu 10 min.

- Rzeka Biała szybko reaguje, wystąpiły lokalne podtopienia - relacjonuje IMGW. 

W mediach społecznościowych mieszkańcy zamieszczają filmiki z ulic, którymi nie da się przejechać przez miasto. To m.in. ulica Plażowa, gdzie niedaleko jest zalew. Tam jedyną opcją przejazdu był przejazd po chodniku.

Z opublikowanych zdjęć z ulicy Jurowieckiej wynika, że woda sięgało do podwozia. "Rondo Jurowiecka/Poleska nieprzejezdne" - komentują mieszkańcy w mediach społecznościowych.

Na innym filmiku z okolic ulic: Branickiego, Piastowskiej i Miłosza widać, jak woda zakrywa całą jezdnię. Na trawniku pełnym wody utknęło auto. Na relacji zamieszczonej poniżej widać też zalany tramwaj komunikacji miejskiej.

Burze na Podlasiu. Strażacy: To nie koniec!

Podlascy strażacy apelują, by na razie nie wyjeżdżać na ulice. Otrzymali już kilkadziesiąt zgłoszeń o podtopieniach ulicach, posesjach, garażach czy piwnicach, a także lokali usługowych. Deszcz wciąż pada, a strażacy nieustannie wyjeżdżają do kolejnych zgłoszeń. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja pogodowa szybko się nie zmieni.  Synoptycy prognozują, że burze z ulewnymi deszczami będą przechodzić przez region także w nocy.