Boćki. Ojciec śmiertelnie potrącił 10-miesięczne dziecko. Szokujące okoliczności tragedii

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Boćki. Ojciec śmiertelnie potrącił 10-miesięczne dziecko. Szokujące okoliczności tragedii

Tragedia na Podlasiu

Boćki. Ojciec śmiertelnie potrącił 10-miesięczne dziecko. Szokujące okoliczności tragedii

2023-08-28 16:07

Mężczyzna, którzy uderzył samochodem w swojego 10-miesięcznego synka usłyszał zarzut niemyślnego spowodowania śmierci. Do tego niewyobrażalnego dramatu doszło na posesji w Boćkach (woj. podlaskie). Dziecko zmarło. Ojcu grozi do 5 lat więzienia.

Do tej tragedii doszło w Boćkach niedaleko Bielska Podlaskiego. W niedzielę podlaska policja podała, że zatrzymano ojca dziecka, a także dziadka chłopczyka. Ze wstępnych informacji prokuratury wynika, że ojciec chłopca nie zachował należytej ostrożności poruszając się samochodem po posesji i potrącił dziecko. Prokurator Adam Naumczuk powiedział PAP, że ojciec dziecka nie potrafił dokładnie wyjaśnić, jak do tego zdarzenia doszło. Mówił, że w pewnym momencie poczuł uderzenie o auto i zobaczył leżące przy samochodzie dziecko.

Chłopczyk nie był w wózku, samodzielnie też nie chodził - podała prokuratura. 44-letni ojciec zawiózł dziecko do punktu pomocy medycznej, na miejsce był wzywany śmigłowiec LPR. Niestety reanimacja dziecka nie przyniosła efektu.

Śmierć 10-miesięcznego dziecka. Policja zatrzymała dwie osoby

W związku ze sprawą była też zatrzymana druga osoba. To dziadek dziecka. Mężczyzna dostał zarzut nakłaniania synowej - czyli matki dziecka - oraz syna do składania fałszywych zeznań co do przebiegu zdarzenia. - Mówili, że dziecko zostało potrącone przez samochód, który wjechał na podwórko, a po potrąceniu dziecka kierowca oddalił się z miejsca tego zdarzenia - powiedział Naumczuk. Wyjaśnił, że dziadkowi chodziło o uniknięcie przez syna odpowiedzialności karnej.

Prokuratura będzie czekać na wyniki sekcji zwłok chłopczyka. Wobec obu zatrzymanych mężczyzn nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych. 

Potrącenie rowerzystki uchwycił miejski monitoring
Sonda
Czy piesi powinni zawsze mieć pierwszeństwo na pasach?