10-miesięczne dziecko potrącone autem przez ojca. Maluszek nie żyje!

i

Autor: Zdjęcie ilustracyjne: NewsLubuski/East News & Shutterstock 10-miesięczne dziecko potrącone autem przez ojca. Maluszek nie żyje!

Koszmar w Boćkach

10-miesięczne dziecko potrącone autem przez ojca. Maluszek nie żyje! Dwie osoby zatrzymane

2023-08-27 10:32

Dramat w Boćkach na Podlasiu. 10-miesięczny chłopczyk został potrącony przez samochód prowadzony przez jego ojca. Do koszmaru doszło na posesji. Życia maluszka nie udało się uratować.

Boćki. Straszny wypadek na posesji. Nie żyje niemowlak 

Do koszmarnego zdarzenia doszło w sobotę, 26 sierpnia, w Boćkach na Podlasiu. Około godz. 17 służby ratunkowe dostały wstrząsające wezwanie – na jednej z posesji doszło do potrącenia 10-miesięcznego chłopca.

Na miejsce natychmiast skierowano ratowników, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 44-letni mężczyzna potrącił swoje 10-miesięczne dziecko na posesji. Mężczyzna był trzeźwy – informuje podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Niestety, mimo natychmiastowej akcji ratunkowej, życia maluszka nie udało się uratować. - 44-latek został zatrzymany, przebywa w policyjnym areszcie – wyjaśnia Tomasz Krupa. Jak dodał, były podstawy do zatrzymania mężczyzny, ale nie wyjawił szczegółów.

Tymczasem w niedzielę (27 sierpnia) Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim poinformowała, że w sprawie zatrzymano również drugiego mężczyznę – dziadka dziecka. - Dwie osoby są zatrzymane w związku ze śmiertelnym potrąceniem autem w sobotę na posesji w Boćkach 10-miesięcznego dziecka. To ojciec i dziadek dziecka - poinformował Adam Naumczuk, szef Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim.

Prokuratura nie podaje na razie innych informacji w tragicznej sprawie.

To już kolejny podobny dramat podczas tego weekendu. Również w sobotę (26 sierpnia) w gminie Żukowo w województwie pomorskim kierowca osobówki śmiertelnie potrącił roczne dziecko.

Tragedia w Szczecinie śmierć dziecka w samochodzie
Listen on Spreaker.