Węgiel

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER

Uwaga na oszustów

Grajewo. Kupił tonę węgla z dostawą do domu. To był najgorszy interes w jego życiu

2022-09-20 21:10

41-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego postanowił kupić w internecie węgiel. Oferta była atrakcyjna cenowo, więc mężczyzna bez wahania zamówił tonę ekogroszku z dostawą do domu. To był najgorszy interes w jego życiu: pieniądze stracone, towaru nie ma. Próby kontaktu ze sprzedawcą spełzły na niczym.

Pewien mieszkaniec powiatu grajewskiego stracił pieniądze, bo zaufał w internecie oszustowi, który oferował na sprzedaż węgiel. Mężczyzna na jednym z portali internetowych znalazł korzystną ofertę sprzedaży ekogroszku. 41-latek postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie internetowej, zamówił tonę węgla. - Mieszkaniec powiatu grajewskiego wpłacił prawie 3 tysiące złotych na podany numer rachunku bankowego. Gdy po kilku dniach nie otrzymał zamówionego węgla, postanowił nawiązać kontakt ze sprzedawcą. Wpisał adres internetowy firmy, aby odnaleźć numer telefonu kontaktowego - informuje oficer prasowy policji. Szybko okazało się, że firma pod taką nazwą i adresem została zlikwidowana kilka lat wcześniej. - Uważajmy na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy opinie o sprzedawcach, pamiętajmy, że zapłatę za towar możemy dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru. Szczególnie jeśli dokonujemy zakupu na dużą kwotę - ostrzegają policjanci.

Czytaj też: Sokółka. Kobieta zamówiła 26 worków z cukrem po 25 kg każdy. Totalna porażka

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.
Sonda
Czy rozumiesz, dlaczego węgiel jest obecnie tak drogi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE