Karetka pogotowia [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: ESKA INFO

Gruzin wiózł nielegalnych imigrantów i potrącił policjanta! Strzały z broni na Podlasiu

2021-09-30 12:30

Szokujące sceny w jednej z podlaskich miejscowości. Policja musiała użyć broni. Do szpitala trafił funkcjonariusz, który został potrącony przez kierującego busem Gruzina. - Mężczyzna ten przewoził nielegalnych imigrantów - poinformował w czwartek, 30 września 2021 roku, rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano w miejscowości Wojnachy niedaleko Sokółki. Tomasz Krupa przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że patrol ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli przejeżdżającego busa. - Kierowca początkowo zatrzymał się, ale ostatecznie, kiedy policjant kazał mu wyłączyć silnik, nagle ruszył, potrącając policjanta. Wtedy funkcjonariusz oddał strzały, a kierowca zatrzymał pojazd - mówił PAP rzecznik podlaskiej policji. Busem kierował 42-letni Gruzin. Nie był jednak sam - Obywatel Gruzji stał się bardzo agresywny w stosunku do policjantów. Ostatecznie mundurowi, zatrzymując tego mężczyznę, użyli tasera w stosunku do niego - powiedział Krupa. W busie znajdowało się "14 osób nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju". - Nikomu z pasażerów pojazdu nic się nie stało - zapewnił rzecznik. Powiedział, że zostali oni przekazani Straży Granicznej.

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku mjr Katarzyna Zdanowicz, na razie "w dyspozycji" Straży Granicznej jest 13 osób z busa, poza zatrzymanym kierowcą. Osoby te mają przebywać na terenie placówki SG. Mjr Zdanowicz dodała, że wspomniani nielegalni migranci to 11 obywateli Iraku i 2 obywateli Turcji.

Usnarz Górny (woj. podlaskie). Ostatnie godziny przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego na polsko-białoruskim pograniczu