Rekord WOŚP

i

Autor: Paweł Jakubowski Radio ESKA Rekord WOŚP

Ile pieniędzy zebrał Białystok podczas 25. finału WOŚP? Mamy rekord! [WIDEO]

2017-02-22 17:49

Białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił kolejny rekord. Podczas ostatniego finału zebrał ponad 400 tysięcy złotych.

Chociaż na ulicach Białegostoku kwestowało o niemal 40 wolontariuszy mniej niż w 2016 roku -  to ubiegłoroczny rekord został pobity aż o 130 tysięcy złotych.

Tak dobrego wyniku nie spodziewali się nawet sami organizatorzy - mówiła w rozmowie z Pawłem Jakubowskim, reporterem Radia ESKA, Magda Łapińska, koordynatorka do spraw wolontariuszy.

Uzbierane pieniądze pochodzą z aukcji, puszek oraz imprez towarzyszących - między innymi specjalnego pociągu, który w tym roku pojechał z Czeremchy do Cisówki. Z samych aukcji białostocki sztab uzyskał ponad 20 tysięcy złotych. Za największą kwotę - pięć tysięcy wylicytowano przyczepę campingową, za cztery - rower PB Techno-Cruzer. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO!

CZYTAJ TAKŻE: Białystok w pierwszej dziesiątce najbardziej zakorkowanych miast w Polsce! Rocznie tracimy w korku 88 godzin [RAPORT]