CV podstawą przy ubieganiu się o pracę
Bez względu na to, w jaki sposób dany pracodawca prowadzi rekrutację, podstawą do ubiegania się o posadę jest złożenie CV. Jasno o tym mówią oferty pracy dostępne m.in. w serwisach internetowym, np. na Pracuj.pl. To na jego podstawie rekruter podejmie decyzję, czy kandydat wart jest zaufania i zainteresowania jego osobą.
Niemal standardem na liście obowiązkowych dokumentów aplikacyjnych pojawia się List Motywacyjny, w którym kandydat musi przekonać rekrutera, że dana praca jest idealna dla jego predyspozycji, kompetencji i kwalifikacji. List jest rozwinięciem tego, o czym wcześniej pracodawca dowiedział się o Tobie z CV.
Nagranie video jako załącznik do CV i Listu Motywacyjnego
Pracodawcy coraz częściej oczekują od kandydatów, że wraz z dokumentami aplikacyjnymi dostarczą rekruterowi nagranie video z autoprezentacją. Przedstaw się w nim i opowiedz o swoim doświadczeniu zawodowym. Nie zapomnij wspomnieć o swoich mocnych stronach i wspomnieć, jakie korzyści przyniosą one firmie, jeśli zdecyduje się ona na współpracę z Tobą.
Zadbaj o to, by nagranie zarejestrować sprzętem dającym gwarancję dobrej jakości. Ubierz się odpowiednio do sytuacji – nieco bardziej na luzie, niż na rozmowę kwalifikacyjną, ale gustownie i ze smakiem. Wybierając miejsce na nagranie zadbaj, by było ono spokojne i bez przypadkowych przechodniów, którzy mogą Cię rozpraszać. Chyba, że starasz się o pracę, w której ważna jest umiejętność skupiania się w trudnych warunkach – wówczas autoprezentacja nagrana na głównej ulicy i godzinach szczytu, a do tego w tłumie otaczających Cię ludzi może okazać się dużym atutem.
Rozmowa kwalifikacyjna na różne sposoby
Nie zdziw się, jeśli rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się przez Internet lub przez telefon. Dzisiaj nie zawsze wymaga się od kandydata, by stawił się na spotkanie w siedzibie firmie. Zwłaszcza, gdy wiąże się to z dojazdem. Taka forma jest wygodna i oszczędna dla obu stron: kandydata i rekrutera.
Artykuł Sponsorowany