Wpadł na podwójnym zakazie, bo jechał z czteropakiem piwa na dachu

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Wpadka przez czteropak

Jechał przez Zambrów z czteropakiem piwa na dachu! To był dopiero początek

2023-03-13 18:42

Ułańska fantazja czy roztargnienie? Jedno jest pewne - przez czteropak piwa ten 50-latek będzie miał teraz poważne kłopoty. Mężczyzna jechał samochodem ulicami miasta, a na dachu miał właśnie... czteropak piwa. Policjanci zatrzymali auto do kontroli, a wtedy okazało się, że to wszystko tylko wierzchołek góry lodowej.

50-latek jechał przez Zambrów z czteropakiem piwa na dachu. Policjanci zatrzymali go do kontroli, a wtedy...

Kiedy policjanci z zambrowskiej drogówki podczas patrolu zauważyli tego hyundaia, początkowo zapewne myśleli, że po prostu pomogą roztargnionemu kierowcy. Mężczyzna jechał autem z... czteropakiem piwa na dachu. Wyglądało na to, że ktoś w roztargnieniu zapomniał o postawionym na chwilę na samochodzie piwie podczas odjeżdżania spod sklepu. Policjanci zatrzymali hyundaia do kontroli. Kierowca był trzeźwy, jednak na wszelki wypadek funkcjonariusze zaczęli sprawdzać jego dane w policyjnej bazie.

Miał podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu teraz 5 lat więzienia

Wtedy okazało się, że jazda z piwem na dachu to wierzchołek góry lodowej, bo 50-latek z powiatu zambrowskiego miał już dwukrotnie orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie pod wpływem alkoholu. Pierwszy obowiązywał do 2024, a drugi do 2027 roku. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zatrzymanemu 50-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Sonda
Lubisz piwo?

QUIZ. Test dla prawdziwego piwosza! Z jakiego kraju pochodzi ten browar?

Pytanie 1 z 10
Browar Corona pochodzi z:
Beszamel: Piwo