Jerzy Lisowski nie żyje. Białostoczanie zapamiętają go jako legendarnego kierowcę czerwonego Jelcza

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Śmierć białostockiej legendy

Jerzy Lisowski nie żyje. Białostoczanie zapamiętają go jako legendarnego kierowcę czerwonego Jelcza

2023-07-26 18:53

Smutna wiadomość dla mieszkańców Białegostoku. Nie żyje Jerzy Lisowski, kierowca słynnego czerwonego autobusu zwanego "ogórkiem". Mężczyzna pracował w komunikacji miejskiej przez ponad 30 lat. Pogrzeb mężczyzny odbędzie się w piątek.

Wycieczki zabytkowym Jelczem na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez białostocką komunikację miejską. Przez ostatnie 10 lat za kierownicą czerwonego "ogórka" siedział Jerzy Lisowski. Zawsze z uśmiechem na ustach, z charakterystycznym wąsem i bokobrodami, woził swoich pasażerów po stolicy Podlasia. Jerzy Lisowski jako kierowca autobusu przepracował w sumie ponad 30 lat.

W środę na stronie KPK pojawiła się informacja, że najsłynniejszy kierowca w Białymstoku zmarł: "Z ogromnym żalem informujemy o śmierci "Legendy" Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego śp. Jerzego Lisowskiego". Mężczyzna zmarł 25 lipca. Pogrzeb odbędzie się 28 lipca (piątek) o godz. 8 w Cerkwii św. Proroka Eliasza w Białymstoku. "Bardzo smutna wiadomość... Jurku - spoczywaj w pokoju!" - pożegnali kierowcę Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku.

Grób Patryka P. sprawcy wypadku na Moście Dębnickim 5 dni po pogrzebie