KAS nie miała litości. Duch Puszczy przejęty przez służby. Trzy osoby usłyszały zarzuty

i

Autor: Podlaska KAS KAS nie miała litości. Duch Puszczy przejęty przez służby. Trzy osoby usłyszały zarzuty

Bimbru nie będzie!

KAS nie miała litości. Duch Puszczy przejęty przez służby. Trzy osoby usłyszały zarzuty

2023-06-15 10:10

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali pod Białymstokiem magazyn i rozlewnię nielegalnego alkoholu. Zabezpieczono ponad 2300 litrów bimbru. Trzy osoby usłyszały zarzuty.

Zaczęło się od tego, że funkcjonariusze z podlaskiej KAS ustalili, że na posesji w jednej z miejscowości w gminie Juchnowiec Kościelny jest magazynowany i rozlewany nielegalny alkohol. W domu oraz garażu znaleziono pojemniki i butelki zawierające łącznie 2305 litrów nielegalnego alkoholu o mocy około 40 procent. - W kontrolowanych pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli również kilkadziesiąt rodzajów aromatów spożywczych i syropów wykorzystywanych do zabarwiania bimbru. Były tam także etykiety, zakrętki oraz puste szklane i plastikowe butelki przygotowane do konfekcjonowania i dalszej dystrybucji alkoholu - informuje podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Gdyby ten alkohol trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 70 tys. zł. - Trzej obecni na miejscu mężczyźni usłyszeli zarzuty rozlewania i przechowywania nielegalnego alkoholu. Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku - dodaje podkom. Czarnecki. Próbki przejętego alkoholu trafią do badań w Laboratorium Celnym w Białymstoku.

Podlasie. Przez dwa dni liczyli papierosy. KAS odkryła kontrabandę wartą milion złotych
Sonda
Co sądzisz o nielegalnej produkcji alkoholu, np. leśnych bimbrowniach?