Kolno. Pies zaatakował innego psa i jego właścicielkę

i

Autor: Shutterstock Kolno. Pies zaatakował innego psa i jego właścicielkę. Zdjęcie ilustracyjne.

Pies pogryzł kobietę

Kolno. 64-latka wyprowadzała psa bez kagańca. Doszło do nieszczęścia. Pies rzucił się na kobietę

2022-09-09 14:18

Policjanci z Kolna (woj. podlaskie) ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na jednej z ulic w mieście. Pies zerwał się ze smyczy i rzucił się na innego psa, a potem na jego właścicielkę. Policjanci przypominają, że nieodpowiedzialnym właścicielom psów grożą w naszym kraju surowe kary.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło na jednej z ulic w Kolnie. Pies podczas spaceru zerwał się ze smyczy i rzucił się na drugiego psa, a następnie na jego 47-letnią właścicielkę. Zaatakowana kobieta trafiła na izbę przyjęć. Podobno 47-latka wielokrotnie zwracała uwagę sąsiadce, że powinna zakładać swojemu psu kaganiec, jednak ta nie reagowała na jej prośby. 64-latka, za agresywne zachowanie swojego psa, odpowie teraz przed sądem.

Czytaj też: Agresywny rottweiler urządził krwawą jatkę na osiedlu. Pogryziona kobieta, zagryziony york. Opiekun zwiał

Co grozi właścicielowi agresywnego psa?

Policjanci przypominają, że za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, osoba, która wybrała się na spacer ze swoim czworonogiem lub pozostawiła go bez właściwej opieki, może zostać ukarana grzywną do tysiąca złotych. W sytuacji, gdy zwierzę swoim zachowaniem stworzy niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innej osoby, kara może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych. - W sytuacji narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprawca odpowiada już za przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli działanie psa spowoduje dodatkowo np. średni uszczerbek na zdrowiu, wtedy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku śmierci człowieka, w zależności od okoliczności, może to być kara nawet 25 lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy.

Zerwał się ze smyczy i pogryzł trzy osoby, w tym 8-latkę
Sonda
Czy psy atakujące człowieka powinny być usypiane?