Kopna Góra. Trwa budowa zagrody pokazowej żubrów. To będzie niezwykła atrakcja turystyczna [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-05-28 11:24 TEM
W Kopnej Górze powstaje pokazowa zagroda żubrów
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express

W oddalonej o niespełna 30 kilometrów od Białegostoku Kopnej Górze (woj. podlaskie) powstaje obejmująca ok. 20 hektarów pokazowa zagroda żubrów. Na otwarcie tej wyjątkowej w skali kraju atrakcji turystycznej musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz można tam odpocząć, korzystając z wiat, ław, stołów i palenisk, przygotowanych specjalnie dla turystów.

W powstającej zagrodzie żubrów będzie żyło dziesięć żubrów. Specjalnie dla nich powstają stodoły, paśniki, wodopój i piaskowy basen, zaś dla zwiedzających wieża widokowa, kładki i wiaty. Tutaj przeczytasz więcej: Kopna Góra. Na Podlasiu powstaje zagroda pokazowa żubrów [ZDJĘCIA]

W Kopnej Górze powstaje pokazowa zagroda żubrów
Autor: Archiwum Nadleśnictwo Supraśl

Inwestycja ma być gotowa na początku przyszłego roku. Zanim jednak będziemy mogli podziwiać żubry, warto już teraz odwiedzić Kopną Górę, by spędzić czas „w pięknych okolicznościach przyrody”.

Specjalnie dla turystów przygotowano tam parking dla samochodów i stojak dla rowerów, zadaszone stoły z ławami do siedzenia, a także paleniska, w których można bezpiecznie i legalnie rozpalić ognisko. Nie brakuje również wc i śmietników.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Kopna Góra. Niedaleko Białegostoku powstaje zagroda pokazowa żubrów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.