Kościół pod wezwaniem Zenona Martyniuka. O co chodzi? [FOTO]

2020-08-04 15:51 vera
Kościół pod wezwaniem Zenona Martyniuka. O co chodzi?
Autor: Step Kościół pod wezwaniem Zenona Martyniuka. O co chodzi?

Na mapach Google'a pojawiło się nietypowe miejsce: "Kościół Rzymskokatolicki pw. Zenona Martyniuka". Według informacji zawartych w Google Maps, kościół mieści się przy ul. Wyszyńskiego w Suwałkach. Okazuje się, że to tylko niewybredny żart internautów, którzy w ten sposób zmienili nazwę kościoła Matki Bożej Miłosierdzia.

Zmienianie nazw obiektów i instytucji w Google Maps w zupełnie nowe twory to niestety dość powszechna praktyka stosowana przez internetowych żartownisiów. Nowe nazwy budzą zdezorientowanie, a w większości przypadków takie "żarty" są po prostu niesmaczne. Kiedyś w Mińsku Mazowieckim pojawił się "Zespół Szkół Psychoaktywnych im. Francy na Szczudłach", a kielecka szkoła Nazaretanek została nazwana imieniem "świętych pingwinów", a Politechnika Białostocka stała się "Poliburdelem".

Podobny los spotkał właśnie Parafię Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Ktoś zmienił nazwę kościoła na "Kościół Rzymskokatolicki pw. Zenona Martyniuka". Google otrzymało już zgłoszenie o fałszywej nazwie, ale przywrócenie prawidłowej nazwy zajmuje nawet kilka dni.

Kościół pod wezwaniem Zenona Martyniuka. Internetowy żart w Google Maps
Autor: Google Maps/screen Kościół pod wezwaniem Zenona Martyniuka. Internetowy żart w Google Maps
Seksowna żona Martyniuka na premierze filmu "Zenek"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.