Wyglądało dramatycznie

Koszmarne zderzenie rowerzystów. Obaj trafili do szpitala. Przerażające nagranie

2024-05-13 10:35

Na ulicach polskich miast jest coraz więcej ścieżek rowerowych oraz rowerzystów. Niestety nie wszyscy stosują się do przepisów i lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa. W Białymstoku tylko w ciągu ostatnich 3 dni doszło do dwóch poważnych zdarzeń z udziałem rowerzystów. W niedzielę (12 maja) na ul. Sienkiewicza zderzyło się dwóch rowerzystów. Obaj trafili do szpitala.

Do tego dramatycznie wyglądającego zderzenia dwóch rowerzystów doszło na ulicy Sienkiewicza w Białymstoku. - 65-latek wyjeżdżając rowerem z drogi osiedlowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu rowerzyście, który prawidłowo poruszał się drogą dla rowerów. Doszło do zderzenia pojazdów - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. Niestety 65-latek nie miał na głowie kasku. Obaj mężczyźni trafili do szpitala. Drugi z rowerzystów ma 43 lata. Na udostępnionym przez policję nagraniu widać, że zderzenie było bardzo silne. Tylko od początku roku na terenie powiatu białostockiego doszło do 42 kolizji i 4 wypadków z udziałem rowerzystów, w których 4 osoby zostały ranne.

- Rosnąca liczba jednośladów na drogach zmienia podejście do zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym uwzględniając specyfikę tej grupy. Zdarzenia drogowe z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki - podkreślają białostoccy policjanci.

Sonda
Jak się jeździ rowerzystom w Białymstoku?

W tych miastach w Polsce jest najwięcej wypadków. Na szczycie listy wcale nie Warszawa czy Wrocław. Zdjęcia: