Nowe zarzuty

Krystianek zginął w wypadku. Jego matka jechała pijana. Kierowca peugeota ledwo przeżył

2023-06-07 10:19

Lexus, którym jechała 43-letnia matka z dzieckiem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z dwoma innymi pojazdami. 3,5-letni Krystianek zginął na miejscu. Jego mama wsiadła za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Prokuratura zamierza rozszerzyć jej zarzuty, bo poszkodowany w wypadku kierowca peugeota doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do tego tragicznego wypadku doszło 1 lutego 2023 na DK 19, w okolicach miejscowości Dziecinne. Zderzyły się tam trzy samochody. W wypadku zginęło 3,5-letnie dziecko podróżujące z 42-letnią matką. Kobieta kierująca lexusem zjechała na przeciwległy pas ruchu, zderzyła się najpierw bokiem z chryslerem, a potem czołowo z peugeotem, którego kierowca został ciężko ranny. Kobieta przyznała się do wypicia alkoholu przed jazdą. Tuż po wypadku w wydychanym powietrzu miała blisko 2 promile alkoholu. TVP Białystok podało, że kobieta wypiła 4 piwa.

Prokuratura Rejonowa w Bielsku Podlaskim postawiła kobiecie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Teraz, jak informuje "Gazeta Współczesna", prokuratura ogłosi podejrzanej rozszerzone zarzuty: "spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku, w którym jedna osoba zginęła, a druga - i tego dotyczy modyfikacja - doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu." Okazało się, że poszkodowany kierowca peugeota doznał urazów wielonarządowych, które "wywołały chorobę realnie zagrażającą życiu". Kobiecie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Grób Krystianka utonął w białych kwiatach. Chłopiec zginął w wypadku na DK 19
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni od razu dożywotnio tracić prawo jazdy?