Kryzys na granicy. Szokujące obrazki z Mińska. Kolejna fala zmierza na zachód!

i

Autor: Twitter - Stanisław Żaryn Kryzys na granicy. Szokujące obrazki z Mińska. Kolejna fala zmierza na zachód!

Kryzys na granicy. Szokujące obrazki z Mińska. Kolejna fala zmierza na zachód!

2021-11-11 13:12

Kryzys na granicy polsko - białoruskiej może się jeszcze pogłębić. Wiele na to wskazuje, że za kilka dni na tereny przygraniczne trafią kolejni migranci. Jak przekazał Stanisław Żaryn, w Mińsku grupują się kolejne grupy osób, które lada moment mogą być transportowane na zachód!

Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego przylegających do granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Wydawało się, że kulminacyjnym momentem był poniedziałek (8 listopada), kiedy to duża grupa migrantów zgromadziła się w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej, a do nas docierały szokujące nagrania. Okazuje się, że to może być dopiero początek. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał w czwartek na Twitterze, że w Mińsku gromadzą się kolejne grupy migrantów. Dodał, że najprawdopodobniej zostaną przetransportowane w kierunku Polski i Litwy. - Szlak migracyjny wciąż jest zasilany ludźmi - napisał.

W kolejnym wpisie Żaryn poinformował, że wśród migrantów, którzy grupują się obecnie w Mińsku, "znajdują się dzieci przygotowywane do działań propagandowych". Dodał, że dzieciom wręczane są transparenty.

Do wpisów załączył krótkie filmy. Na jednym z nich, widać jak na ulicach gromadzą się grupy cudzoziemców z bagażami. Na kolejnym pokazane jest dziecko, które trzyma w ręku transparent.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała blisko 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego prawie 4,4 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Placówka Straży Granicznej w Michałowie. To tu trafiają migranci przechwyceni przy granicy z Białorusią