Ks. Arkadiusz Pietuszewski zginął w wypadku. Ustalenia prokuratury

i

Autor: KM PSP Białystok Ks. Arkadiusz Pietuszewski zginął w wypadku. Ustalenia prokuratury

Ks. Arkadiusz Pietuszewski zginął w potwornym wypadku. Nie miał szans na przeżycie

2021-12-02 9:41

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginął ks. Arkadiusz Pietuszewski, wieloletni kustosz Sanktuarium MB Szkaplerznej w Studzienicznej. Nissan kierowany przez 50-letniego duchownego zderzył się czołowo z TIR-em. Auto księdza zostało dosłownie zmiażdżone!

Do tego tragicznego wypadku doszło 29 lipca na DK 8 w okolicach miejscowości Rybniki. Policja ustaliła, że 50-letni kierowca nissana na prostym odcinku drogi zjechał nagle na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnej strony samochodem ciężarowym. Ksiądz Arkadiusz Pietuszewski zginął na miejscu. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć ciało ze zniszczonego pojazdu. Kierowca TIR-a został zabrany do szpitala.  Jak podała "Gazeta Współczesna", prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie tego tragicznego wypadku. Biegły ustalił, że nissan kierowany przez księdza jechał z prędkością około 90 km/h, a tir 79 km/h. Do zderzenia doszło tuż przed wyminięciem się pojazdów.

- Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie wyjaśnił, co było powodem zjechania przez kierowcę pojazdu marki Nissan na przeciwległy pas ruchu, ale z całą pewnością to jego niewłaściwe zachowanie było przyczyną zdarzenia - powiedział "Gazecie Współczesnej" Karol Radziwonowicz, Prokurator Rejonowy w Białymstoku. - Zdarzenie było tak nagłe, że - jak stwierdził biegły - kierujący tirem z naczepą nie miał możliwości uniknięcia zderzenia, nawet jeśli podjąłby manewry obronne - dodaje prokurator. 

Ksiądz Arkadiusz Pietuszewski pochodził z Sejn. Był wieloletnim kustoszem Sanktuarium MB Szkaplerznej w Studzienicznej.

Czytaj też: Pożar plebanii w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

Ksiądz Arek powiesił się na plebanii w Sokołowie Podlaskim
Sonda
Czy na drogach woj. podlaskiego jest bezpiecznie?

Tragiczny pożar w bloku w Kleosinie. Dwie osoby nie żyją - ZOBACZ ZDJĘCIA: