Koszmarny wypadek w Rybnikach. Ks. Arkadiusz zginął na miejscu

2021-07-31 17:58
Koszmarny wypadek w Rybnikach. Ks. Arkadiusz zginął na miejscu
Autor: KM PSP w Białymstoku Koszmarny wypadek w Rybnikach. Ks. Arkadiusz zginął na miejscu

Ks. Arkadiusz Pietuszewski, były proboszcz parafii w Studzienicznej, zginął w wypadku drogowym w Rybnikach w pobliżu Białegostoku. Miał 50 lat. Samochód, którym kierował, zjechał nagle na lewą stronę i zderzył się czołowo z ciężarówką. Duchowny nie miał szans. Zginął na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (29 lipca) ok. godz. 14 w pobliżu miejscowości Rybniki, na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Białymstokiem i Augustowem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 50-letni kierowca nissana na prostym odcinku drogi zjechał niespodziewanie na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnej strony samochodem ciężarowym.

Jak się okazało, za kierownicą nissana siedział ks. Arkadiusz Pietuszewski, wieloletni kustosz Sanktuarium MB Szkaplerznej w Studzienicznej. Samochód, którym jechał został niemal kompletnie zniszczony. Duchowny nie miał szans na przeżycie. Zginął na miejscu. Ranny został też 35-letni kierowca samochodu ciężarowego, który trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci, 35-latek był trzeźwy.

Ks. Arkadiusz Pietuszewski pochodził z Sejn. Od połowy lat 90. był wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Augustowie. W 2008 r. został proboszczem w Kolnicy, a od 2015 r. był proboszczem w Studzienicznej.

„Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego informuję, że dnia 29 lipca 2021 roku wskutek wypadku drogowego zginął śp. ks. kan. dr Arkadiusz Pietuszewski (l. 50), wieloletni kustosz Sanktuarium MB Szkaplerznej w Studzienicznej – poinformował ks. Marcin Maczan Kanclerz Ełckiej Kurii Diecezjalnej. - Informacje o pogrzebie zostaną przekazane w poniedziałek. Proszę o modlitwę za Zmarłego Kapłana i za pogrążoną w smutku Rodzinę.”

Wypadek na A1. Tak zginął Daniel z Zabrza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE