Lekarz zginął w potwornym wypadku na S8. Mąż, ojciec, wspaniały człowiek

i

Autor: KM PSP Białystok Lekarz zginął w potwornym wypadku na S8. "Mąż, ojciec, wspaniały człowiek"

3 osoby zginęły na miejscu

Lekarz zginął w potwornym wypadku na S8. "Mąż, ojciec, wspaniały człowiek"

2023-01-31 8:17

Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku na trasie ekspresowej S8, gdzie po uderzeniu porsche w ciężarówkę zginęło trzech mężczyzn. Powołany został m.in. biegły ds. ruchu drogowego. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok ofiar.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRAGICZNEGO WYPADKU NA S8

Do tragedii na drodze ekspresowej z Warszawy do Białegostoku doszło w niedzielę wczesnym rankiem na jezdni w kierunku Białegostoku, na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta (woj. podlaskie). Samochody jechały w tym samym kierunku, porsche uderzyło w tył naczepy ciężarówki. Po wypadku przez wiele godzin na miejscu zbierane były dowody i prowadzono oględziny. Jak podała policja, ofiary wypadku to mężczyźni w wieku 28, 35 i 36 lat, mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego. Policja informowała też w niedzielę, że jadący porsche nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W wypadku na S8 zginęli m.in. działacz PSL oraz lekarz

Regionalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdziły, że jedną z ofiar (pasażer auta osobowego) jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki. W wypadku zginął 35-letni lekarz ze szpitala w Łomży. Na stronie Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży pojawiły się kondolencje: "Z wielkim smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Dariusza Kapicy, lekarza, pracownika Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Odszedł, w bardzo młodym wieku mąż, ojciec, wspaniały człowiek, kolega i pracownik, lekarz, który wielokrotnie z oddaniem ratował życie innym. Wyrazy żalu i współczucia z powodu wielkiej straty żonie, dzieciom i najbliższym składa Dyrekcja i Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Ogromne wyrazy współczucia składamy także Rodzinom, które również straciły bliskie im osoby, w tym tragicznym wypadku."

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na S8

Śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem i to pod jej nadzorem wykonywane są pierwsze czynności. Prok. Dorota Ezman z wysokomazowieckiej prokuratury powiedziała PAP, że sekcje zwłok zaplanowane są na wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Na miejscu wypadku przeprowadzone zostały pierwsze techniczne oględziny pojazdów.

- Na opinie i na wnioski jeszcze za wcześnie, by powiedzieć co się wydarzyło. Będziemy zbierać też inne materiały do oceny przez biegłych - zastrzegła prok. Ezman. W poniedziałek został powołany w śledztwie biegły z zakresu ruchu drogowego, w sprawie będzie wypowiadał się też specjalista z zakresu mechanoskopii. Badaniu będzie poddane nie tylko porsche, ale również ciężarówka, kierowana przez litewskiego kierowcę. Był on trzeźwy, nie ucierpiał w wypadku.

Zarówno on, jak i jego pasażer, mają w sprawie status świadków. Z pierwszych odczytów tachografu wynika, że w momencie uderzenia ciężarówka jechała z prędkością niespełna 90 km/h. Nie wiadomo na razie, czy porsche nie miało już fabrycznie zamontowanej tzw. czarnej skrzynki, która byłaby ważnym dowodem.

Sonda
Czy na S8 (Warszawa - Białystok) byłeś świadkiem niebezpiecznych zachowań innych kierowców?
Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.