Na osiedlu Antoniuk będzie rósł sad. Nasadzenia rozpoczną się wiosną

i

Autor: Pixabay Na osiedlu Antoniuk będzie rósł sad. Nasadzenia rozpoczną się wiosną

Na osiedlu Antoniuk powstanie sad. Nasadzenia rozpoczną się wiosną

2019-02-27 19:00

Jeszcze w tym roku powstanie w Białymstoku pierwszy sad edukacyjny. Nasadzenia rozpoczną się na wiosnę w Parku Antoniuk.

Niedawno miasto zapowiedziało, że w tym roku powstaną łąki kwiatowe. Teraz mamy zapowiedź kolejnej atrakcji W Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej zostanie posadzonych 25 drzew owocowych. Będą to różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także te trochę zapomniane jak np. papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny.

Zobacz także: Najlepsze pizzerie w Białymstoku. Sami je wybraliście! [ZDJĘCIA]

Nasadzenia te zostaną uzupełnione o krzewy – porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny. Pojawi się tam ażurowa altana, trzy panele płotu wiklinowego, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów. Powstanie sadu zapowiadał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podczas kampanii wyborczej.

– Park Antoniuk jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez mieszkańców miasta. Przez cały rok korzystają z niego całe rodziny. Po założeniu sadu stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny – mówi Tadeusz Truskolaski.

Koncepcja sadu w Białymstoku

i

Autor: UM Białystok Koncepcja sadu w Białymstoku

Miejsce to wpłynie także na poprawę bioróżnorodności parku stanowiąc przyjazną ostoję dla ptaków, owadów, drobnych gryzoni. Jeśli to innowacyjne, pierwsze takie przedsięwzięcie w Białymstoku spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku na terenie miasta zostanie założony kolejny sad.

ZOBACZ WIDEO: 500 plus na pierwsze dziecko okiem ekonomisty. Kto straci najwięcej?