Na rolników z Podlasia padł blady strach. Bandyta niszczy ciężki sprzęt. 100 tys. zł nagrody za wskazanie sprawcy

i

Autor: SHUTTERSTOCK Na rolników z Podlasia padł blady strach. Bandyta niszczy ciężki sprzęt. 100 tys. zł nagrody za wskazanie sprawcy

Rolnicy mają problem

Na rolników z Podlasia padł blady strach. Bandyta niszczy ciężki sprzęt. Ogromna nagroda za wskazanie sprawcy

2023-10-13 14:03

Rolnicy z okolic Augustowa (woj. podlaskie) mają ogromny problem. Ktoś z premedytacją niszczy ich warty sety tysięcy sprzęt, który służy do zbioru kukurydzy. Sprawca lub sprawcy zostawiają w polu metalowe przedmioty, które niszczą maszyny oraz są niebezpieczne dla ludzi.

Na rolników z okolic Augustowa padł blady strach. Wszystko wskazuje na to, że grasuje tam seryjny niszczyciel sieczkarek do kukurydzy, potężnych i bardzo drogich maszyn. Dramat rolników zaczął się we wrześniu. Rolniczy bandyta zawiesza na łodygach kukurydzy metalowe przedmioty, które niszczą sprzęt. Detektory zamontowane na maszynach mają problem z ich wykryciem, bo, jak możemy dowiedzieć się z "Wydarzeń" telewizji Polsat, chodzi m.in. o śruby kwasoodporne. Uszkodzeniu uległy cztery sieczkarnie. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. 

- Laik na pewno tego nie robi, tylko ten co ma styczność z takimi maszynami. Ich jest u nas mało, a kukurydzy dużo. Cały czas są one wynajmowane. Nie wiadomo, co jeszcze będzie - powiedział "Radiu Białystok" zastępca wójta gminy Augustów Zdzisław Chmielewski. Rolnicy złożyli się na nagrodę dla osoby, która przyczyni się do znalezienia sprawcy. Chodzi o... 100 tys. złotych.

Rolnicy. Podlasie. Gienek prosi o pomoc Walka. "Jak dla ciebie..."

Tak się mówi na wsi. Jesteś z miasta? Nie zrozumiesz tych słów

Pytanie 1 z 15
Obrządek to inaczej...