Najcudowniejsza nauczycielka. Prof. Lucyna Grabowska nie żyje. Przejmujący wpis jej byłego ucznia

i

Autor: Shutterstock; 1lokolno.pl "Najcudowniejsza nauczycielka". Prof. Lucyna Grabowska nie żyje. Przejmujący wpis jej byłego ucznia

Nauczycielka nie żyje

Łzy po śmierci nauczycielki. "Najcudowniejsza". Prof. Lucyna Grabowska nie żyje. Przejmujący wpis jej byłego ucznia

2023-02-08 8:41

Nie żyje prof. Lucyna Grabowska, wieloletnia nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym w Kolnie. Kobieta zmarła 3 lutego w wieku 68 lat. Uczyła języka polskiego, propedeutyki filozofii oraz religioznawstwa.

Pożegnalny wpis o nauczycielce pojawił się na stronie szkoły: "Pani Lucyna Grabowska rozpoczęła pracę w liceum w 1977 roku, wcześnie krótko pracując w Szkole Podstawowej w Zaskrodziu. W 1999 roku została oddelegowana do pracy w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, skąd odeszła na emeryturę. Nie zerwała kontaktu ze szkołą. Była naszym gościem z okazji Jubileuszowego Zjazdu Absolwentów 16 czerwca 2018 roku".

Msza święta żałobna odprawiona zostanie 10 lutego o godzinie 10:00 w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła (PYRY) przy ul. Puławskiej 434 w Warszawie. Pochówek odbędzie się 10 lutego na Cmentarzu w Pyrach przy ul. Farbiarskiej.

Zobacz też: "Najukochańszemu mężowi i tatusiowi". Ten widok ściska za serce. Groby ofiar tragicznego wypadku na S8

Lucyna Grabowska nie żyje. "Jej lekcje pamiętam do dziś"

"Ciągle poszukiwała niekonwencjonalnych rozwiązań, inspiracji w pracy, bała się rutyny. Była też wspaniałą, serdeczną Koleżanką w pracy, chętną do pomocy i współpracy. Dziś dziękujemy Ci Lucyno za wszystkie wspólne lata pracy i współpracy, Twój uśmiech, serdeczność, spotkania, wycieczki, czas spędzony z Tobą. Spoczywaj w pokoju" - czytamy na stronie internetowej I LO w Kolnie. Na lokalnym portalu kolniak24 w sekcji komentarzy pojawiło się piękne wspomnienie zmarłej nauczycielki: "Cudowny nauczyciel, pełen pasji i nieszablonowo przekazujący wiedzę. Jej lekcje pamiętam do dziś. Zarażała miłością do polskiego i z szacunkiem traktowała uczniów. To była wielka strata kiedy odeszła do kuratorium. Najcudowniejsza nauczycielka....żegnaj."

Sonda
Pamiętasz swoich szkolnych nauczycieli?
Groby ofiar wypadku porsche na ekspresowej „ósemce”