Wielkanoc

O nim najczęściej zapomina się w koszyczku wielkanocnym. To błąd! Włóż go do święconki, zapewnia zdrowie i zapobiega nieszczęściu [WIELKANOC kwiecień 2023]

2023-04-07 14:11

Koszyczek wielkanocny to tradycja kultywowana w wielu polskich domach. Do święconki co roku trafiają takie same produkty: jajka, chleb, sól, czy baranek. Niektórzy zapominają jednak o ważnym elemencie koszyczka wielkanocnego. A szkoda! Jego obecność w święconce ma zapewnić zdrowie i zapobiec nieszczęściom. Przed Wielkanocą 2023 sprawdźcie, co włożyć do koszyczka wielkanocnego!

Koszyczek wielkanocny - co włożyć?

Co roku na Wielkanoc w wielu polskich domach przygotowuje się koszyczek wielkanocny, który w Wielką Sobotę zanosi się do kościoła na święconkę. To piękna tradycja kultywowana z pokolenia na pokolenie. Czasami jednak pojawiają się wątpliwości co do produktów, których nie może zabraknąć w święconce. Co trzeba włożyć do koszyczka ze święconką? Nic nie jest przypadkowe! Do wielkanocnego koszyczka ze święconką trafiają tradycyjne produkty, które mają swoje symboliczne znaczenie, m.in.:

  • jajka,
  • sól,
  • baranek wielkanocny,
  • chleb,
  • wędlina.

Przeczytaj koniecznie: Świąteczna laba przez kilka dni? Wydłuż sobie wielkanocną przerwę od pracy. Musisz szybko podjąć decyzję

Święconka - o tym się zapomina

To jednak nie wszystkie produkty, które powinny się znaleźć w koszyczku wielkanocnym. Ważnym elementem święconki jest także chrzan, o którym niestety wiele osób zapomina. Wielka szkoda! Chrzan w święconce ma bowiem zagwarantować zdrowie oraz uchronić przed nieszczęściem.

Co jeszcze powinno się znaleźć w koszyczku ze święconką? Sprawdźcie w naszej galerii - wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej.

Listen on Spreaker.