Grób 9-miesięcznej Blanki z Olecka

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS, Paweł Kicowski/SUPER EXPRESS Grób 9-miesięcznej Blanki z Olecka

Olecko. Malutka Blanka nie przeżyła tortur. Prokuratura oskarża jej matkę [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-26 12:04

W piątek (28 stycznia) w Sądzie Okręgowym w Suwałkach rusza proces w sprawie Anny W., która jest oskarżona o znęcanie się nad córką ze szczególnym okrucieństwem. Dziecko miało m.in. serce przebite żebrem. 9. miesięczna dziewczynka nie przeżyła tortur. Byliśmy na grobie malutkiej Blanki. Łzy cisnął się do oczy.

W Suwałkach rusza proces w sprawie śmierci 9. miesięcznej Blanki z Olecka. Prokuratura ze względu na brutalne szczegóły chce złożyć wniosek o wyłączenie jawności sprawy w całości. Jak informuje PAP, do makabrycznego odkrycia doszło 20 czerwca 2019 roku w Olecku w mieszkaniu Anny W. Policjanci znaleźli w łóżeczku dziecięcym owinięte w koc zwłoki dziewczynki. - Na ciele dziecka widoczne były liczne obrażenia ciała, w tym zasinienia twarzy, klatki piersiowej i pleców. Obecna na miejscu matka dziecka nie potrafiła wskazać czasu i przyczyny zgonu, zmieniała też wersje dotyczące okoliczności śmierci - tłumaczy PAP prokurator Muklewicz. Już 21 czerwca 2019 roku zatrzymano matkę dziewczynki Annę W. oraz jej ówczesnego partnera Grzegorza W. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu dziecka była ostra niewydolność krążeniowo–oddechowa w przebiegu tępych urazów głowy i klatki piersiowej. Stwierdzono liczne złamania, stłuczenia płuc i serca. Biegły potwierdził, że zgon Blanki nastąpił w następstwie działania osób trzecich. Bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka było uduszenie gwałtowne. Czynnikiem dodatkowym przyczyniającym się do śmierci dziecka były obrażenia w obrębie klatki piersiowej w postaci wielomiejscowego złamania żeber, powodujące trudności w oddychaniu.

- Anna W. nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw. Podczas składanych wyjaśnień przedstawiała różne wersje zdarzenia, które nie zostały potwierdzone zebranym w sprawie materiałem dowodowym, a ostatecznie odmówiła składania wyjaśnień - przekazała PAP prokurator Muklewicz.

Matka zabiła córkę, grozi jej dożywocie. Grób 9-miesięcznej Blanki z Olecka

W 2019 roku pisaliśmy, że Anna W. miała jeszcze trójkę dzieci, każde z innego związku. Dzieci mieszkają u swych ojców. Opinie sądowo-lekarskie wskazują na to, że Blanka była maltretowana przez Annę W. przez dłuższy czas. Podczas sekcji ujawniono m.in. wygojone złamania pięciu żeber. Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Czytaj też: Więźniowie przywitali Dominika. Horror. Jest oskarżony o zabójstwo Majeczki [WIDEO]